Reklama

Nie było go w domu podczas obowiązkowej kwarantanny

Opublikowano:
Autor:

Nie było go w domu podczas obowiązkowej kwarantanny - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. Komenda Powiatowa Policji w Kole. Policjanci ukarali mężczyznę, który nie przestrzegał obowiązkowej kwarantanny domowej.

 

 

 

Do zdarzenia doszło ostatniego dnia marca na terenie Koła. Mundurowi z tamtejszej policji ujawnili, że w jednym z mieszkań nie było objętego kwarantanną mężczyzny. Stróże prawa ustalili, że mężczyzna przebywa w innym mieszkaniu. Swoje zachowanie uzasadnił w ten sposób, że po prostu „zmienił sobie” miejsce, w którym będzie odbywał kwarantannę.

Przypominamy, że policjanci codziennie sprawdzają osoby objęte kwarantanną. Sporządzają również dokumentację, która trafia później do służb sanitarnych.

 

 

Zachowanie nieodpowiedzialnego mężczyzny z Koła skutkowało sporządzeniem przez policjantów niezbędnego pisma, którego trafi do Sądu Rejonowego w Kole celem ukarania kolanina.

 

- Wszyscy objęci kwarantanną powinni pamiętać, jaka odpowiedzialność na nich ciąży! Nie przestrzeganie zasad kwarantanny, można przyczynić się do czyjejś choroby, a nawet śmierci. Zgodnie z nowymi przepisami za nie przestrzeganie kwarantanny grozi kara grzywny do 30 000 złotych, którą nakłada Powiatowy Inspektor Sanitarny. Ponadto osoby, które nie zastosują się do zaleceń, muszą liczyć się z odpowiedzialnością karną wynikającą z treści art. 116 kodeksu wykroczeń – przypominają policjanci.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE