Reklama

Nie bądź obojętny. Sprawdź jak możesz pomóc bezdomnym podczas zimy!

Opublikowano:
Autor:

Nie bądź obojętny. Sprawdź jak możesz pomóc bezdomnym podczas zimy! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. Ponad 120 miejsc dla najbardziej potrzebujących w mroźna zimę. Akcja Zima. Wystarczy wykonać jeden telefon.

 

 

Zima to czas, kiedy świąteczna aura, dekoracje sklepowe i zawieszanie bombek wprawiają w nas bardzo dobry i wyjątkowy nastój. Dla większości jest to przede wszystkim czas dla rodziny.

Jednak nie wszyscy mają tak kolorowo w grudniowe popołudnia. Mroźna zima dokucza najbardziej bezdomnym, którzy w tym czasie szukają schronienia w piwnicach, na dworcach czy nawet na ławkach w parku. Jedni walczą i szukają pomocy, inni umierają z wyziębienia.

Do starostw oraz prezydentów miast zwrócił się Zbigniew Hoffmann, wojewoda wielkopolski.

 

- Nie wyobrażam sobie, aby ktokolwiek, kto potrzebuje pomocy, był jej pozbawiony - mówi wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann. - System pomocy społecznej zapewnia potrzebującym miejsca w schroniskach, noclegowniach, ogrzewalniach. Pomyśleliśmy również o osobach w podeszłym wieku, samotnych, nieporadnych życiowo. One szczególnie w okresie zimowym mogą liczyć na pomoc i wsparcie – dodaje.

 

 

- Aktualnie na terenie województwa wielkopolskiego mamy ponad 120 wolnych miejsc dla bezdomnych – mówi wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann. - Liczę na to, że podobnie jak w poprzednich latach, służby dobrze poradzą sobie z szybkim reagowaniem na zgłoszenia oraz monitorowaniem miejsc, w których potencjalnie mogą przebywać osoby bezdomne. To zadanie przede wszystkim dla Policji i Straży Ochrony Kolei – dodaje wojewoda.

 

Czasami wystarczy jeden telefon, żeby uratować komuś życie.

Patrole będą przeprowadzane przez funkcjonariuszy we współpracy z pracownikami opieki społecznej.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE