Reklama

Nastolatek postrzelił mężczyznę z broni pneumatycznej w głowę

Opublikowano:
Autor:

Nastolatek postrzelił mężczyznę z broni pneumatycznej w głowę  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. Komenda Miejska Policji w Koninie. Nastolatek strzelił w twarz z broni pneumatycznej.

 

Do groźnej sytuacji z udziałem broni pneumatycznej doszło 19 maja, około godziny 4:20 rano w Golinie (powiat koniński). Dostawca pieczywa, który dostarczył produkty do sklepu, czekał aż przez drogę przejdzie pięcioro młodych ludzi.

Jednak kiedy grupa nastolatków (3 chłopaków oraz 2 dziewczyny) przechodziła obok samochodu, jeden z nastolatków uderzył ręką w karoserię. 26-letni dostawca pieczywa wysiadł z samochodu, aby wyjaśnić o co chodzi.

Mężczyzna miał znaczną przewagę fizyczną nad młodym chłopakiem, który uderzył w samochód. Podczas rozmowy z grupą, jeden z nastolatków wyciągnął pistolet pneumatyczny i strzelił w głowę 26-latka. Broń wylądowała na ziemi, jednak po chwili podniósł go inny nastolatek i oddał kolejne strzały w kierunku dostawcy pieczywa.

 

 

Mężczyzna doznał złamania nosa oraz poważnych urazów głowy.

 

- Gdyby jednak trafiły w oko, wzroku raczej nie udało by się uratować, a i życie mężczyzny byłoby zagrożone - powiedział rzecznik prasowy KPP w Koninie, Marcin Jankowski.

 

17-letni mieszkaniec Goliny (powiat koniński) został zatrzymany kilka godzin po incydencie i natychmiast trafił do policyjnego aresztu. Młody mężczyzna przyznał się do zarzutu narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE