Reklama

Motocyklista uciekał lasem przed policją. Uciec się udało, ale nie od kary

Opublikowano: wt, 22 maj 2018 19:19
Autor:

Motocyklista uciekał lasem przed policją. Uciec się udało, ale nie od kary - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. Komenda Powiatowa Policji w Szamotułach. Mężczyzna uciekał motocyklem przed policją.

 

 

Do sytuacji doszło w niedzielne popołudnie na terenie gminy Obrzycko (powiat szamotulski). Podczas patrolu w okolicach miejscowości Obrowo (powiat szamotulski), dzielnicowi zauważyli motocykl typu cross, który nie posiadał tablicy rejestracyjnej. Kierujący crossem, na widok policjantów, zaczął uciekać jedną z leśnych ścieżek.

Uciekinier obracał się i jedynie spoglądał na radiowóz, po czym kontynuował swoją jazdę.

 

- Jak wynika z ustaleń, w trakcie dynamicznego pościgu, motocyklista zajeżdżał drogę policjantowi, który kierował radiowozem tak, aby ten nie mógł go wyprzedzić. Po przejechaniu ulicy Wronieckiej, pościg przeniósł się na drogę gruntową. W dukcie leśnym funkcjonariusze stracili kontakt wzrokowy z motocyklistą - informuje mł. asp. Sandra Chuda z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach.

 

Do sprawy zostały wezwanie inne patrole policji. Funkcjonariusze po sprawdzeniu pobliskiego terenu i wywiadu z mieszkańcami, ustalili, że kierującym motocyklem jest najprawdopodobniej 29-letni mieszkaniec gminy Obrzycko.

 

 

W miejscu zamieszkania potencjalnego uciekiniera zabezpieczono kask oraz motocykl, którym poruszał się 29-latek. Mężczyźnie pobrano krew w celu sprawdzenia czy był trzeźwy podczas kierowania jednośladem.

Zatrzymany tłumaczył się mundurowym, że przestraszył się kontroli, ponieważ ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdem. W poniedziałek, 21 maja, został mu przedstawiony zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej. Postępowanie jest w toku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE