Reklama

Ministerstwo Finansów ostrzega przed próbami oszustwa „na urząd skarbowy”

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Zdjęcie poglądowe

Ministerstwo Finansów ostrzega przed próbami oszustwa „na urząd skarbowy” - Zdjęcie główne

Ministerstwo Finansów ostrzega przed próbami oszustwa „na urząd skarbowy” | foto Zdjęcie poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ministerstwo Finansów ostrzega przed próbami oszustwa „na urząd skarbowy”. Metody są dwie - przez telefon i wiadomość SMS.

Oszuści chwytają się różnych sposobów, aby wyłudzić od swoich potencjalnych ofiar pieniądze. Stosują metody między innymi „na wnuczka”, „na policjanta”, a teraz „na urząd skarbowy”. Metody są dwie - przez telefon i wiadomość SMS. 

Ministerstwo Finansów ostrzega przed próbami oszustwa „na urząd skarbowy”. Przekierowują na fałszywą stronę

Otóż ktoś rozsyła smsy wzywające do zapłaty zaległego podatku w niewielkiej kwocie.

Aby dodatkowo skłonić odbiorcę wiadomości do reakcji, oszuści grożą, że jeśli nie zapłaci, przekażą sprawę do służb windykacyjnych. W treści wiadomości SMS umieszczają link do strony internetowej, na której można opłacić rzekomą zaległość. W rzeczywistości jest to fałszywa strona, która podszywa się pod usługę PayU.

- Jeśli wprowadzą państwo tam dane - przestępcy mogą przejąć wasze konto bankowe - przestrzega Małgorzata Spychała-Szuszczyńska, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu.

Jeśli ktoś otrzyma taką podejrzaną wiadomość - należy natychmiast zgłosić to
do najbliższej jednostki policji i poinformować o tym administrację skarbową mailowo na adres incydent@mf.gov.pl.

Ministerstwo Finansów ostrzega przed próbami oszustwa „na urząd skarbowy”. Próbują wyłudzić dane

Druga metoda dotyczy przedsiębiorców. W tym przypadku oszuści podszywają się pod pracowników urzędu skarbowego i resortu finansów. Dzwonią do osób prowadzących własny biznes i próbują wyłudzić dane dotyczące między innymi szczegółów prowadzonej działalności gospodarczej oraz informacje o rzekomo przeprowadzanych kontrolach.

WAŻNE! Ministerstwo finansów oraz pracownicy urzędów skarbowych nie dzwonią do podatników w celu przeprowadzenia weryfikacji prowadzonych postępowań. Resort przypomina również, że za pomocą rozmowy telefonicznej wymienione jednostki nie zbierają informacji o podatnikach.

Ministerstwo Finansów ostrzega przed próbami oszustwa „na urząd skarbowy”. Fałszywe maile

Już na początku marca ministerstwo finansów ostrzegało przed fałszywymi e-mailami. Internetowi przestępcy podszywali się pod pracowników resortu, w treści wiadomości pisali o możliwości uzyskania doraźnej pomocy dla firmy w ramach walki w Covid-19. W e-mailu cyberprzestępcy załączali link rzekomo przekierowujący do strony z formularzem do wypełnienia.

„W rzeczywistości link zawarty w e-mailu prowadził do fałszywej strony, która wyłudza dane do karty kredytowej” - ostrzegał resort finansów.

 

Mieliście jakieś złe doświadczenia z osobami, które próbowały wyłudzić od Was dane albo pieniądze - napiszcie o swoich spostrzeżeniach w komentarzach.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy