Reklama

Mieszkańcy poskarżyli się na ruch w mieście. Jest kontrola wojewody

Opublikowano: pon, 12 lut 2018 13:01
Autor:

Mieszkańcy poskarżyli się na ruch w mieście. Jest kontrola wojewody - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. Kierowcy skarżą na organizację ruchu miejskiego w Poznaniu i zmiany obowiązujące od początku roku. Wojewoda wielkopolski zlecił kontrolę poznańskich ulic.

 

- Od dłuższego czasu odbieram wiele sygnałów od mieszkańców Poznania, którzy mają liczne uwagi co do poruszania się po mieście. Postanowiłem skorzystać z przysługujących mi uprawnień, aby zweryfikować zasadność zastrzeżeń zgłaszanych przez poznaniaków - mówi wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

 

Wojewoda na podstawie prawa o ruchu drogowym zlecił kontrolę zarządzania ruchem na drogach w Poznaniu. Decyzja, jak tłumaczą urzędnicy wojewody, jest pokłosiem licznych skarg mieszkańców, którzy w ostatnich miesiącach zwracali w tej sprawie do przedstawiciela rządu w terenie i prosili o interwencję.

 

Kontrola rozpoczęła się 29 stycznia i dotyczy zmian, które zostały wprowadzone w ruchu po 1 stycznia 2017 roku. Prowadzą ją pracownicy Wydziału Infrastruktury i Rolnictwa z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. Wyniki mają być znane prawdopodobnie na przełomie lutego i marca 2018 roku.

 

Przedmiotem weryfikacji będą zagadnienia związane z wykonywaniem przez Prezydenta Miasta Poznania zadań związanych z zarządzaniem ruchem na drogach publicznych położonych w mieście Poznaniu.

 

Kontrola odbywa się na podstawie art. 10 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 - Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. 2017 r. poz. 1260 ze zm.). WUW zapowiada, że po zakończeniu sporządzone zostanie wystąpienie pokontrolne, w którym zawarte zostaną ustalenia kontroli, ewentualne nieprawidłowości i uchybienia zarządzającego ruchem oraz zalecenia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE