Reklama

Miał niesprawne hamulce i wycieki oleju. Tak przyjechał po dzieci

Opublikowano:
Autor:

Miał niesprawne hamulce i wycieki oleju. Tak przyjechał po dzieci  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Skrajna nieodpowiedzialność musi towarzyszyć przewoźnikowi, który wynajął autokar jednej z poznańskich szkół podstawowych.

 

 

- Dzieci miały wybrać się na wyjazd w ramach Zielonej szkoły. O godzinie ósmej, przed planowanym wyjazdem sprzed szkoły, zjawili się inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu i zatrzymali autobus – informuje WITD.

 

Niewykluczone, że wizyta mundurowych i dokładne oględziny autokaru uchroniły dzieci i ich opiekunów przed poważnym wypadkiem. Już wcześniej organizatorzy wycieczki zgłosili do kontroli autokar, który miał pojechać do Wałcza.

 

- Podczas szczegółowej kontroli stanu technicznego autokaru marki Setra wykryto rażące nieprawidłowości stanu technicznego pojazdu: wycieki płynów eksploatacyjnych, oleju z silnika oraz luzy rozpieraka hamulca przedniego po stronie prawej i lewej - podaje WITD. - Pojazd nie został dopuszczony do dalszej jazdy, a dzieci nie pojechały na wycieczkę. Zakazano dalszej jazdy autokarem i zatrzymano jego dowód rejestracyjny.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE