Reklama

Mężczyzna zniszczył 13 nagrobków

Opublikowano:
Autor:

Mężczyzna zniszczył 13 nagrobków  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. Wandal w Pleszewie uszkodził 13 nagrobków. O sprawie poinformował portal zpleszewa.pl. 

 Pleszewscy policjanci zatrzymali 50-latka podejrzanego o zniszczenie nagrobków na cmentarzu.

 

 


- Mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczące znieważenia miejsca pochówku zmarłych i zniszczenia mienia. Pokrzywdzeni straty jakie wyrządził wandal wycenili na kwotę kilku tysięcy złotych. Za popełnione przestępstwa mieszkańcowi Pleszewa grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności - informuje asp. Monika Kołaska, rzecznik prasowy KPP w Pleszewie.Zawiadomienie o zniszczeniu nagrobków wpłynęło do pleszewskiej komendy we wtorek wieczorem 16 czerwca. Do zdarzenia doszło na cmentarzu przy ulicy Kaliskiej w Pleszewie. Kilka minut później policjanci na ul. Sienkiewicza zatrzymali mężczyznę odpowiedzialnego za to zdarzenie. Okazał się nim 50-letni mieszkaniec Pleszewa.

 Wandal uszkodził łącznie 13 pomników. Przewrócił dwie płyty nagrobkowe, porozbijał wazony i znicze.

50-latek, w chwili zatrzymania miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Trafił do policyjnego aresztu, gdzie po wytrzeźwieniu został przesłuchany. Mężczyzna nie potrafił wytłumaczyć, co było przyczyną jego zachowania.

Był już karany za podobne przestępstwa. Teraz usłyszał zarzuty dotyczące znieważenia miejsc spoczynku i zniszczenia mienia. Za popełnione przestępstwa grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE