Reklama

Mężczyzna chciał zabić żonę i dzieci. Oddał trzy strzały

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Mężczyzna chciał zabić żonę i dzieci. Oddał trzy strzały - Zdjęcie główne

foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zakończyło się śledztwo w sprawie dramatu, który rozegrał się w jednej z wiosek w powiecie krotoszyńskim.

O sprawie szeroko pisał portal krotoszynska.pl. Mężczyzna w miejscu swojego zamieszkania groził śmiercią swojej matce, żonie i dzieciom. 45-latek finalnie oddał trzy strzały. 

W oparciu o poczynione ustalenia, Prokurator zarzucił mężczyźnie, że w nocy z 5/6 września 2020 r. w miejscu zamieszkania, po 3 krotnym oddaniu strzałów w powietrze z posiadanego pistoletu marki GLOCK 17., kierował broń w kierunku swojej matki, a także groził słownie jej, swojej żonie oraz dzieciom pozbawieniem życia, przy czym groźba ta wzbudziła u nich uzasadnioną obawę, że zostanie spełniona – mówił na portalu www.krotoszynska.pl Maciej Maler, rzecznik prasowy prokuratury okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

 

Mężczyzna posiadał pozwolenie na broń. Prokurator – celem zapewnienia prawidłowego toku postępowania – zastosował wobec mieszkańca powiatu krotoszyńskiego m.in dozór policyjny oraz zakaz zbliżania się na odległość mniejszą niż 5 m do pokrzywdzonych, a także kontaktowania się z nimi w jakikolwiek sposób.

Prokuratura rejonowa w Krotoszynie zakończyła skierowaniem do sądu aktu oskarżenia przeciwko 46-letniemu mężczyźnie – wskazuje Maciej Meler, rzecznik prasowy prokuratury okręgowej w Ostrowie Wlkp.

 

W tej chwili trwa oczekiwanie na wyznaczenie terminu rozprawy sądowej.

 

W oparcie o poczynione ustalenia prokurator zarzucił mężczyźnie, że w nocy z 5 na 6 września 2020 r. w jednej z miejscowości pod Krotoszynem, w miejscu zamieszkania, po trzykrotnym oddaniu strzałów w powietrze z posiadanego pistoletu GLOCK 17, kierując broń w stronę osoby najbliższej groził jej, drugiej bliskiej osobie, a także swoim dzieciom pozbawieniem życia, co wzbudziło uzasadnioną obawę, że groźba zostanie spełniona – informuje Maciej Meler.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy