Reklama

Łosie weszły na ulice Czacza

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Lasy Państwowe

Łosie weszły na ulice Czacza - Zdjęcie główne

foto Lasy Państwowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Udało się nagrać film, na którym ujęto zwierzęta.

Informacja pojawiła się na portalu WLKP112.pl. Tam również można zobaczyć film przedstawiający fragment spaceru zwierząt. Około sto sztuk pojawiło się w miejscowosci Czacz (gmina Śmigiel) i okolicy. "Spacerowały" przez przydomowe ogrody, a płoty nie były dla nich przeszkodą.

Niecodzienny widok: Łosie na ulicy w Czaczu. Zobacz film TUTAJ

Łoś to największy współcześnie żyjący gatunek ssaka kopytnego z rodziny jeleniowatych, wyróżniający się charakterystycznym porożem i wyjątkowo długimi kończynami. Występujący w Polsce podgatunek jest największą żyjącą w Polsce zwierzyną łowną, ale to gatunek objęty całorocznym okresem ochronnym.

Łoś może ważyć nawet pół tony. Mimo takiego ciężaru może bezpiecznie poruszać się po bagnach i mokradłach, które są jego środowiskiem życia - nie zapada się dzięki szerokim racicom. Łoś świetnie pływa, a nawet nurkuje. Może przebywać pod wodą nawet 1 minutę. Na głowie samca wyrasta poroże, które u polskiego łosia rzadko przyjmuje kształt łopat.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy