Reklama

Lidia Czechak kandydatką na wojewodę wielkopolskiego? Są takie medialne spekulacje

Opublikowano:
Autor:

Lidia Czechak kandydatką na wojewodę wielkopolskiego? Są takie medialne spekulacje  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Lidia Czechak, starosta jarociński, kandydatką na wojewodę wielkopolskiego? Są takie medialne spekulacje.

 

16 stycznia minął dokładnie miesiąc od odwołania ze stanowiska wojewody wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka. Nie pomógł apel samorządowców w jego obronie, którzy poparli również przedstawiciele z naszego terenu.

Oficjalnie Mikołajczyk utracił zaufanie ministra Mariusza Kamińskiego, po tym jak przedstawiciel rządu w terenie zalegalizował budowę kontrowersyjnego zamku w Stobnicy. Krytycy decyzji Mikołajczyka przypominają, że monstrualna budowa powstaje na chronionym obszarze. tzw. Natura 2000.

 

Lidia Czechak, starosta jarociński, kandydatką na wojewodę wielkopolskiego?

 

W tej chwili Urzędem Wojewódzkim w Poznaniu kieruje dwóch dwóch wicewojewodów: Aneta Niestrawska (zastępowała jeszcze poprzedniego wojewodę Zbigniewa Hoffmanna) i Maciej Bieniek, którego rok temu na swojego zastępcę powołał Mikołajczyk.

Regionalne media, w tym poznańska telewizja, spekulują, kto mógłby być kolejnym wojewodą wielkopolskim. Na giełdzie nazwisk pojawiło się nazwisko Lidii Czechak (Prawo i Sprawiedliwość), która od 2018 roku jest starostą jarocińskim. 

Lidia Czechak, starosta jarociński, kandydatką na wojewodę wielkopolskiego?

"Szefowie poszczególnych okręgów Prawa i Sprawiedliwości w regionie wskazali kandydatów na to stanowisko" - inofrmuje portal poznan.tvp.pl. "Nieoficjalnie wielkopolscy politycy mówią, że największe szanse na objęcie stanowiska wojewody ma trzech kandydatów: Zbigniew Czerwiński – przedsiębiorca i wieloletni samorzadowiec, od 30-u lat związany z prawicą. Aneta Niestrawska – wicewojewoda wielkopolski oraz Lidia Czechak – starosta jarocińska." 

Lidia Czechak jest wierna partii rządzącej praktycznie od początku swojej politycznej kariery. Mówi się, że jest ważną postacią w strukturach wielkopolskich PiS-u. To na jej zaproszenie do Jarocina po raz pierwszy w historii przyjechał urzędujący prezydent Andrzej Duda. Co prawda w czasie przedwyborczym, ale za jej starostowania powiat odwiedził też premier Mateusz Morawiecki. 

W 2019 roku Lidia Czechak była kandydatką na posła z ramienia PiS. Nie zdobyła jednak mandatu. 

Starosta ma doświadczenie w państwowej administracji. Wcześniej kierowała między innymi Wielkopolskim Odziałem Regionalnym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Czy ma rzeczywiste szanse na to, by objąć kierownictwo w województwie? - Raczej nie. Myślę, że postawią na kogoś z Poznania - twierdzą zgodnie nasi rozmówcy związani z PiS.

 

Lidia Czechak, starosta jarociński, kandydatką na wojewodę wielkopolskiego?

 

Mniej przychylni obecnym władzom powiatu przypominają wizerunkową wpadkę starosty i jej zastępcy z ostatnich dni. Na początku roku niemal wszystkie media opisały wizytę starostów na niedostępnym dla osób z zewnątrz oddziale noworodkowym jarocińskiego szpitala. Po ostrej wrzawie, między innymi w mediach społecznościowych Lidia Czechak i Katarzyna Szymkowiak we wspólnym oświadczeniu przeprosiły wszystkie osoby, które jak napisały - "mogły poczuć się urażone".  

 

Co o swojej ewentualnej kandydaturze na Wojewodę Wielkopolskiego mówi sama Lidia Czechak. - Bardzo mi miło, że ktoś mnie wskazał, ale nie chce tego komentować - mówi starosta. - Przyznam szczerze, że nawet o tym nie myślałam. 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE