Reklama

Lex TVN. Prezydent zawetował nowelizację ustawy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Lex TVN. Prezydent zawetował nowelizację ustawy - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Prezydent Andrzej Duda zawetował nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji nazywaną lex TVN.

Niespodziewanie przed świętami Bożego Narodzenia sejmowa komisja kultury i środków przekazu zajęła się uchwałą Senatu w sprawie ustawy o zmianie ustawy o radiofonii i telewizji - lex TVN. Posłowie opozycji wyrazili sprzeciw wobec procedowania lex TVN. Powiedzieli, że o planie posiedzenia dowiedzieli się kilkanaście minut przed jego rozpoczęciem. Głosowało 452 posłów. Za było 229 posłów, przeciw 212, a 11 się wstrzymało.

Ustawa anty-TVN

Politycy Prawa i Sprawiedliwości zapewniają, że w ustawie chodzi o to, by polskich mediów nie kupowały firmy z niedemokratycznych krajów, takich jak Rosja czy Chiny. Dlatego do prawa medialnego chcą wprowadzić zapis, mówiący że właściciele telewizji i radia w Polsce mogą pochodzić tylko z krajów Unii Europejskiej oraz Norwegii, Islandii i Liechtensteinu.

Gdyby lex TVN weszła w życie, zaszkodziłaby wyłącznie stacji TVN, której właścicielem jest amerykański koncern Discovery.

Wystąpienie prezydenta

W poniedziałek prezydent Duda podkreślał, że Pałac Prezydencki jest zawsze otwarty na dyskusje i argumenty.

- Łatwo się domyślić, że w ostatnim czasie, biorąc pod uwagę też i wcześniejsze moje wystąpienia, mając poważne zastrzeżenia w odniesieniu do przepisów tej nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji rozważałem de facto dwa scenariusze. Rozważałem w każdym przypadku odmowę podpisania ustawy, nie ukrywam tego; ale rozważałem, czy skierować tę ustawę do TK, czy też zwrócić ją Sejmowi do ponownego rozpatrzenia - powiedział prezydent.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy