Reklama

Kuria Diecezjalna w Kaliszu przeprasza. Ofiary pedofila odpowiadają

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Kuria Diecezjalna w Kaliszu przeprasza. Ofiary pedofila odpowiadają - Zdjęcie główne

Pleszew. Proces ks. Arkadiusza H. Oświadczenie wydała Kuria

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Proces ks. Arkadiusza H. Specjalne oświadczenie wydała Kuria w Kaliszu. "Przepraszamy za krzywdy".

3 marca - zakończyła się druga rozprawa w sprawie ks. Arkadiusza H. Oskarżonego o molestowanie księdza nie było na sali. 2 marca - podczas rozprawy przynał się do winy i poprosił swoją ofiarę o przebaczenie. Wyrok poznamy w poniedziałek

Kalisz. Kuria wydała oświadczenie

Oświadczenie w sprawie procesu wydała Kuria Diecezjalna w Kaliszu

W związku z procesem karnym prowadzonym przeciwko ks. Arkadiuszowi H., który przyznał się do winy i przeprosił za swoje postępowanie, z wielkim szacunkiem odnosimy się do osób przez niego pokrzywdzonych, wyrażamy im naszą solidarność, przepraszamy za krzywdy, których doznali oraz jesteśmy gotowi do niesienia im pomocy. W prowadzonym równocześnie procesie kanonicznym, oczekujemy na decyzje Stolicy Apostolskiej, którą zamierzamy poinformować o wyroku sądu państwowego, gdy tylko zapadnie - poinformował ks. Marcin Papuziński, rzecznik prasowy kurii. 

Pleszew. Ofiary pedofila odpowiadają 

Na oświadczenie Kurii odpowiedzieli bracia Pankowiak. 

– Dziś te słowa podyktowane są strachem kurialistów przed konsekwencjami przyznania się księdza Arkadiusza H. do winy. To, że dokument podpisał ks. Papuzński jest dla nas niczym kolejny policzek. Przypomnę, że ten człowiek przyjmował nas w kurii w sposób arogancki i skandaliczny – komentuje Jakub Pankowiak, ofiara księdza, którego sprawa nie została wzieta pod uwagę ze względu na przedawnienie się czynu. 

Z kolei Bartłomiej Pankowiak, młodszy z braci i oskarżyciel posiłkowy w procesie ks. Arkadiusza H. oświadczenie Kurii nazwał “skowytem konającego w sidłach łosia”.

– Po raz kolejny otrzymujemy nic niewnoszące do sprawy puste słowa. Na całe szczęście uodporniliśmy się na nie. Ze strony kurii to swego rodzaju standard i constans – mówi Bartłomiej.

Zdaniem ofiar księdza, jego przeprosiny są tylko „rozgrywką przed ubieganiem się o niższy wymiar kary”. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy