Reklama

Kupił tysiąc litrów wody za 3 000 złotych

Opublikowano:
Autor:

Kupił tysiąc litrów wody za 3 000 złotych  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. Kościan. Komenda Powiatowa Policji w Kościanie. Gmina Czempiń. Oszuści. 

 

 

W połowie lutego do jednej z wiosek w gminie Czempiń przyjechało dwóch mężczyzn oferujących sprzedaż oleju napędowego. Okazję zauważył jeden z rolników, który chciał zakupić 1000 litrów za kwotę 3000 zł.

Jednak zanim doszło do zakończenia transakcji, poprosił mężczyzn, żeby odlali trochę towaru do słoika. Chciał w ten sposób sprawdzić czy sprzedawcy rzeczywiście sprzedają olej. Mężczyźni odkręcili dolny zawór pojemnika i w słoiku znalazła się ropa.

 

Mężczyzna zapłacił za pojemnik, a sprzedający odjechali. Jednak po otwarciu górnego wieka zbiornika, rolnik zauważył, że pojemnik jest wypełniony wodą. Niestety oszuści zdążyli już uciec.

Oszukany mężczyzna powiadomił policje i podał im część zapamiętanego numeru rejestracyjnego pojazdu, którym odjechali nieuczciwi mężczyźni.

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Kościanie, niecały miesiąc po przestępstwie, zatrzymali 35-letniego mężczyznę na terenie województwa lubuskiego. Usłyszał on zarzut oszustwa.

Mężczyzna złożył wyjaśnienia w tej sprawie. Okazało się, że mężczyźni przyjechali oszukać rolnika wynajętym samochodem dostawczym. Na dnie zbiornika zamontowali dodatkowy pojemnik wypełniony ropą, do którego podłączyli zawór. Dopiero po otwarciu górnego wieka, poszkodowany mógł zauważyć, że w środku znajduje się woda.

Zatrzymany był już w przeszłości notowany za podobne przestępstwa. Policjanci pracują teraz nad zatrzymaniem drugiego mężczyzny.

Za oszustwa grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE