Reklama

Kup e-indentyfikator parkingowy bez wychodzenia z domu. Wyjaśniamy, jak to zrobić

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: UM Poznań

Kup e-indentyfikator parkingowy bez wychodzenia z domu. Wyjaśniamy, jak to zrobić - Zdjęcie główne

Kup e-indentyfikator parkingowy bez wychodzenia z domu. Wyjaśniamy, jak to zrobić | foto UM Poznań

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nowoczesna i wygodna opcja. Możesz kupić identyfikator parkingowy, nie ruszając się nawet z domu. Podpowiadamy, jak to zrobić.

Identyfikator parkingowy mieszkańca, kombatanta Powstania Poznańskiego Czerwca 1956 r. oraz osoby z niepełnosprawnością, który upoważnia do parkowania w strefie można zakupić przez Internet, bez wychodzenia z domu i stania w kolejce. Skorzystać mogą mieszkańcy osiedli, gdzie działa strefa płatnego parkowania.

Jak działa e-identyfikator, dla kogo jest przeznaczony i jak należy go zakupić. Wyjaśniamy.

Dla kogo przeznaczony jest e-dentyfikator?

E-identyfikator jest przeznaczony dla tych kierowców, którzy są właścicielem lub współwłaścicielem samochodu i, których dane są wpisane w dowodzie rejestracyjnym pojazdu. W innych przypadkach, takich jak: auto na kredyt, w leasingu, służbowe lub w najmie długoterminowym, kierowca musi zakupić identyfikator w kasie poznańskiego Zarządu Dróg Miejskich. 

Data rozpoczęcia ważności e-identyfikatora nie może być wcześniejsza niż 14 dni i późniejsza niż 90 dni od dnia złożenia wniosku. Oznacza to, że e-identyfikatora nie można kupić z dnia na dzień. Konieczny jest czas na weryfikację złożonych dokumentów, dokonanie ewentualnych uzupełnień we wniosku oraz wpłatę i zaksięgowanie należności.

Jak kupić e-identyfikator?

  1. Utwórz konto na stronie https://eidentyfikator.zdm.poznan.pl.
  2. Wypełnij elektroniczny wniosek o e-identyfikator i dołącz zdjęcia lub skany wszystkich wymaganych dokumentów.
  3. Złożony wniosek będzie zweryfikowany w ciągu trzech dni roboczych. 
  4. Po pozytywnej weryfikacji otrzymasz numer konta, na który należy dokonać płatności za zakupiony e-identyfikator. Masz na to pięć dni.
  5. Po zaksięgowaniu Twojej płatności otrzymasz informację, że możesz pobrać e-identyfikator ze swojego konta na stronie https://eidentyfikator.zdm.poznan.pl.
  6. Nie musisz go drukować. Twój pojazd zostanie wpisany do systemu strefy płatnego parkowania. Kontrolerzy strefy będą posiadać informację, że opłaciłeś postój wykupując e-identyfikator.
Jeśli wniosek będzie wymagał uzupełnienia, to otrzymasz taką wiadomość na swoją skrzynkę e-mail. Na przesłanie brakujących informacji lub dokumentów będziesz miał 5 dni. Jeśli nie uzupełnisz wniosku we wskazanym czasie, to zostanie on odrzucony. 

Jeśli potrzebujesz identyfikator z wcześniejszą datą rozpoczęcia ważności, udaj się do kas ZDM przy ul. Pułaskiego 9 - ifformuje Zarząd Dróg Miejskich. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy