Reklama

Ksiądz, seks-spotkanie i próba samobójcza

Opublikowano:
Autor:

Ksiądz, seks-spotkanie i próba samobójcza - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Ksiądz umówił się z 16-latkiem na seks. Później próbował popełnić samobójstwo.

Ksiądz Przemysław H. jest znany w diecezji kaliskiej. W Radiu Rodzina prowadził audycję kulinarną. Swoje przepisy na ulubione dania publikował również w dwutygodniku Opiekun. Pochodzi z Sobótki - jednej z parafii dekanatu Gołuchowskiego. Obecnie jest proboszczem w podostrowskiej parafii. Wcześniej był wikariuszem w parafiach w Krotoszynie i Kaliszu. Święcenia kapłańskie przyjął w 2005 roku.

Kapłan umówił się na seks z 16-latkiem na jednym z portali randkowych dla homoseksualistów. Do spotkania miało dojść w Ostrowie Wlkp. na jednym z parkingów. Ksiądz zachęcał do spotkania, wysyłając swoje nagie zdjęcia i pisząc o swoich seksulanych preferencjach. Umówili się na 16.00, ksiądz prosił o wcześniejsza godzinę. chciał zabrać 16-latka do siebie - na plebanię. Tymczasem na profilu parafii na FB zachęcał wiernych: Od godziny 14.00 do 16.00 kościół będzie otwarty I będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszam do nawiedzenia świątyni w tym czasie na chwilę modlitwy. Polecajmy Bogu wszystkich chorych i cała służbę zdrowia. Dla nas prośmy o pokój serca i przywrócenie nadziei.

W końcu doszło do spotkania na parkingu. Ale na księdza nie czekał 16-latek, ale ludzie Zbigniewa Stonogi. Całe zdarzenie została nagrane, a następnie upublicznione w internecie.

Ksiądz wrócił na plebanię. Na swoim profilu Fb napisał: Proszę o gorącą modlitwę w bardzo ważnej intencji.

Pod postem natychmiast pojawiły się kolejne komentarze. Znajomi już wiedzieli, skąd taka prośba. To jeden z komentarzy:Czyż ta intencja, to to, żeby nie wydało się, po co jedzie księciunio do 16 letniego chłopca? oj niedobry Ty! Nie boi się koronowirusa? tylko młodego mięska zachciało się?Tego samego dnia wieczorem - przed 22.00 - służby zostały poinformowane o próbie samobójczej na plebanii. Księdza udało się uratować, trafił do szpitala.

– 40-letni pacjent został przyjęty w stanie ciężkim do ostrowskiego szpitala, a następnie specjalistyczną karetką przetransportowany do Ośrodka Ostrych Zatruć w Poznaniu – informuje Adam Stangret, zastępca dyrektora Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Ostrowie Wielkopolskim.Pogubiłem się w ostatnim czasie. (...) Jak Boga kocham - pogubiłem się. Zawsze stawałem w prawdzie. Wczoraj jeszcze drinka wypiłem... Jak byłem wikariuszem - zawsze był proboszcz - było inaczej. Jak zostałem proboszczem - po prostu wolność walnęła mi w łeb, nie ma obok kogoś, kto by mi coś powiedział. Od czasu gdy zostałem proboszczem - poczułem - że jestem wolny - oczywiście to żadne wytłumaczenie.tłumaczył ks. Przemysław H. w rozmowie telefonicznej ze Zbigniewem Stonogą. 

 

 

"Ksiądz został odwołany z urzędu proboszcza parafii pw. Michała Archanioła w Cieszynie i zawieszony w wykonywaniu czynności kapłańskich”

 

ks. Marcin Papuziński, rzecznik prasowy Kurii Diecezjalnej w Kaliszu

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE