Reklama

Korzystający z 500+ chcą podwyżki świadczenia

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: adobe stock

Korzystający z 500+ chcą podwyżki świadczenia - Zdjęcie główne

foto adobe stock

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Czy będą podwyżki w Programie Rodzina 500+? Tego chce większość pobierających świadczenie. Wynika to z najnowszego sondażu.

Porażka programu 500+

Od momentu jego uruchomienia rozdano z budżetu państwa już 134 mld złotych. Program 500+ miał według założeń rządu poprawić dzietność w Polsce. Niestety pod tym względem okazał się porażką. Liczba urodzeń nie tylko nie wzrosła, ale dramatycznie spadła. Jak wynika z szacunków GUS między lipcem 2020 a czerwcem 2021 urodziło się niespełna 344 tys. dzieci. To najmniej od lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku.

Inflacja zjada 500+

Tymczasem program 500+ wciąż ma się dobrze i nie słychać o jego likwidacji. Jednak galopująca inflacja sprawia, że realnie świadczenie ma coraz niższą wartość. Z wyliczeń portalu money.pl w tej chwili prawdziwa wartość 500+ to... 445 zł.

Polacy chcą podwyżek do 600+

Z badania opinii publicznej przeprowadzonego przez Uce Research i Syno Poland wynika, że Polacy chcą podwyższenia śwadczenia 500+. Najwięcej zwolenników podwyżek jest wśród pobierających zapomogę - 70 proc. Chcą oni dwudziestoprocentowej podwyżki (do 600 zł). Co znamienne, za podwyżką opowiadają się głównie osoby zarabiające miesięcznie ponad 9 tys. zł. na rękę.

Z kolei wśród osób, które nie korzystają z programu, aż 53 proc. chce jego obniżenia lub likwidacji. 

600+ - co na to rząd?

Od nowego roku nastąpią znaczące zmiany w programie „Rodzina 500 plus”. Pisaliśmy o nich TUTAJ. Jednak ani w nowych regulacjach, ani w zapowiedziach rządu nie ma wzmianki o zamiarze podniesienia stawek świadczenia.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy