Reklama

KORONAWIRUS - Zmiany w terminach obostrzeń i systemie szczepień

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Krystian Maj / KPRM

KORONAWIRUS - Zmiany w terminach obostrzeń i systemie szczepień - Zdjęcie główne

foto Krystian Maj / KPRM

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Koronawirus Podczas konferencji w warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka premier Mateusz Morawiecki zapowiedział szybsze poluzowanie obostrzeń oraz możliwość szczepień dla osób w wieku 16+.

Jak powiedział premier podczas konferencji, już niedługo będą możliwe szczepienia szesnasto- i siedemnastolatków. Decyzja ta została podjęta po tym, jak firma Pfizer wykazała w badaniach, że istnieje taka możliwość i jest ona bezpieczna.

Jednocześnie Mateusz Morawiecki nie podał konkretnej daty możliwości rejestracji tej grupy na szczepienia. Przy tej okazji premier zaapelował, żeby Polacy jak najszybciej się zaszczepili przeciwko COVID-19 w celu uniknięcia czwartej fali koronawirusa, która może mieć miejsce na jesieni 2021 roku. Przypomnijmy, że 9 maja ruszyła rejestracja na szczepienia osób z roczników 2002 i 2003.Zmiany w obostrzeniach i systemie szczepień - Co i kiedy się zmienia?

Podczas konferencji zapowiedziane zostały także zmiany terminów obostrzeń. Dotyczą one otwarcia kin, teatrów, filharmonii i innych instytucji kultury o 8 dni szybciej niż planowano, a więc 21 maja. W mocy pozostanie jednak cały reżim sanitarny, a więc maksymalnie 50 procent obłożenia, zachowanie dystansu, zakaz spożywania jedzenia i picia napojów.

Zmiany także obejmą branżę fitness, siłownie i basen. Te miejsca również będą mogły zostać otwarte szybciej, jednak tylko nieznacznie, ponieważ tylko o jeden dzień wcześniej niż to wcześniej było postanowione, a więc 28 maja. Podobnie jak w przypadku instytucji kultury tutaj również będzie obowiązywać reżim sanitarny.

Pozostałe obostrzenia zapowiedziane podczas konferencji 28 kwietnia pozostają bez zmian. Zmiany w obostrzeniach i systemie szczepień - Co jeszcze powiedział premier?

W trakcie konferencji Mateusz Morawiecki zapowiedział, że personelowi niemedycznemu (pielęgniarki, salowi, salowe, kierowcy karetek itd.) zostanie wypłacone jednorazowe świadczenie w wysokości 5000 złotych. Warunkiem jest przepracowanie minimum 21 dni w obszarze covidowym.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy