Reklama

Koronawirus w Wielkopolsce? Szpital wydał nowy komunikat

Opublikowano:
Autor:

Koronawirus w Wielkopolsce? Szpital wydał nowy komunikat - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. Komunikat Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego i Szpitala Powiatowego w Krotoszynie.

 

 

Koronawirus w Krotoszynie? - są najnowsze informacje. W związku z wydarzeniami z wczoraj, kiedy na SOR krotoszyńskiego szpitala zgłosiła się pacjentka, uskarżająca się na dolegliwości takie jak wysoka gorączka oraz duszności, a która niedawno przebywała na terenach gdzie występuje koronawirus, w Krotoszynie zebrał się Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego. O sytuacji z krotoszyńskiego szpitala pisaliśmy wczoraj na naszym portalu TUTAJ [KLIKNIJ].

 

Koronawirus w Krotoszynie - posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.   

W związku z niepokojącymi informacjami, starosta krotoszyński, Stanisław Szczotka, zwołał dwukrotnie posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele krotoszyńskiego szpitala, którzy szczegółowo wyjaśnili jakie procedury wdrożono oraz jak wygląda praca szpitala w związku z przyjęciem pacjentki z ewentualnym zakażeniem koronawirusem.

 

Poinformowano, że wszystkie oddziały szpitala działają bez zakłóceń. Ewentualne trudności zakończyły się w 25 lutego o godz. 18.00. O wszystkim poinformował portal krotoszynska.pl. 

 

 

Jak czuje się pacjentka?

Pacjentka, co do której  zachodziły podejrzenia o ewentualne zarażenie koronawirusem, przebywa ciągle w krotoszyńskim szpitalu. Została umieszczona w wyizolowanym pomieszczeniu. Wdrożono również diagnostykę i leczenie. Stan pacjentki uległ poprawie.

 

Treść komunikatu Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego:

 

W związku z przyjęciem do krotoszyńskiego szpitala pacjentki z objawami grypopodobnymi, wobec której zastosowano postępowanie profilaktyczne w ewentualnym zakażeniu koronawirusem, starosta krotoszyński Stanisław Szczotka zwołał we wtorek, 25 lutego oraz w środę 26 lutego posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.   

W spotkaniu wzięli udział m.in. przedstawiciele Starostwa Powiatowego, Samodzielnego Zakładu Opieki Zdrowotnej oraz Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krotoszynie.  
W trakcie obu posiedzeń starosta zapoznał się z informacją na temat podjętych przez szpital i służby sanitarne działań. Omówiono przebieg wdrożonych procedur i stosowanego postępowania.

Według Powiatowego Państwowego Inspektora Sanitarnego w Krotoszynie, wszczęto także odpowiednie postępowanie prewencyjne polegające na zebraniu wywiadu nt. pacjentki i jej otoczenia, wydano odpowiednie zalecenia i poinformowano Wielkopolskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego.

Zgodnie z obowiązującymi zasadami, pacjentka przebywa w wyizolowanym pomieszczeniu szpitala, a personel medyczny stosuje zalecane procedury. Stan pacjentki uległ poprawie. Kontynuowany jest proces diagnostyki i leczenia. Na chwilę obecną nie ma zagrożenia epidemicznego w Krotoszynie.

Od 25 lutego, godz. 18.00, wszystkie oddziały Szpitala Powiatowego w Krotoszynie pracują w trybie planowym. Podjęte działania konsultowane są m.in. z konsultantem medycznym ds. ratownictwa medycznego.     
Przypominamy także, że obecnie nie odnotowano żadnego przypadku zakażenia koronawirusem w Polsce.
 
Sławomir Pałasz, rzecznik prasowy SPZOZ w Krotoszynie
Marzena Wiśniewska, rzecznik prasowy Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE