Reklama

Koronawirus. Rząd wprowadził nowe zakazy! Zmiany dotyczą m.in. sklepów

Opublikowano:
Autor:

Koronawirus. Rząd wprowadził nowe zakazy! Zmiany dotyczą m.in. sklepów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. Koronawirus. Rząd wprowadza kolejne ograniczenia w związku z epidemią koronawirusa.

 

 

 

 

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił w południe kolejne limity i ograniczenia w miejscach publicznych. Dotyczy to przede wszystkim zgromadzeń.

Ograniczenia będą obowiązywały od 1 kwietnia.

 

- Wprowadzamy wymóg zachowania odległości 2 metrów od innej osoby. Osoby poniżej 18. roku życia mogą przebywać w przestrzeni publicznej tylko z osobą dorosłą. Wprowadzamy ograniczenia dostępu do parków, skwerów, miejsc rekreacji, plaż. Zamknięte zostaną wszystkie punkty kosmetyczne, fryzjerskie - zapowiedział premier.

ZOBACZ WIDEO:

 

OGRANICZENIA W SKLEPACH

W sklepach będzie obowiązywał limit ilości kupujących - w placówkach mogą przebywać maksymalnie 3 osoby na jedną sklepową kasę. Obowiązkowe będzie stosowanie rękawiczek jednorazowych. Ponadto sklepy budowlane zostaną zamkniete w weekendy, a sklepy spożywcze i drogerie w godzinach od 10.00 do 12.00 będą obsługiwać wyłącznie osoby po 65 roku życia.

OGRANICZENIA W MIEJSCACH PRACY

- Można pracować w biurowcach, ale trzeba zorganizować pracę tak, by ludzie byli wyposażeni w środki ochrony osobistej, środki do dezynfekcji oraz by zachowany był dystans 1,5 metra między pracownikami - ogłosił premier.

 

ZMIANY W KWARANTANNIE

Osoby pozostające w kwarantannie nie będą mogły się stykać ze swoimi rodzinami, a jeśli wybiorą kwarantannę w domu to będzie jej poddana cała rodzina.

 

INNE WAŻNE ZMIANY:

- Zamknięcie sklepów budowlanych w weekendy. Otwarte pozostaną sklepy spożywcze, apteki i drogerie

- Zamknięte  punkty kosmetyczne, usługowe, fryzjerskie, gabinety tatuażu

- Na pocztach mogą przebywać dwie osoby na jedno okienko

- Zamknięcie hoteli i miejsc noclegowych. Wyjątkiem  miejsca wykorzystywane do odbywania kwarantanny, izolacji lub pracowników firm budowlanych

- Limit miejsc w autobusach i busach przewoźników prywatnych. Zajęte ma być co drugie miejsce. Dotyczy to również samochodów prywatnych

- Odwołanie wszystkich zabiegów rehabilitacyjnych poza tymi niezbędnymi ze względu na stan zdrowia

UWAGA, Zgodnie z zapowiedziami Ministerstwa Obrony Narodowej - od 1 kwietnia Żandarmeria i Wojska Obrony Terytorialnej oprócz kontroli przestrzegania kwarantanny, dostarczania żywności, będą wspólnie z policją patrolować parki, skwery itd.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE