Reklama

Mówił, że wiezie cukierki. Na pace znaleziono mrożone mięso

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W pierwszych dniach grudnia Inspekcja Transportu Drogowego przeprowadziła szereg inspekcji wagowych w Nowym Mieście nad Wartą. Wykryto parę niespodziewanych niezgodności.

Kierowcy nie spodziewali się, że wpadną tego dnia na inspekcyjne wagi preselekcyjne w Nowym Mieście nad Wartą, a inspektorzy nie wiedzieli, że będą mieć pomocnika.

Jedynie 200 kg ładunku w samochodzie dostawczym firmy meblarskiej?

Czternaście kontroli przeprowadzonych 2 grudnia w Nowym Mieście nad Wartą przez inspektorów z Poznania, pozwoliło im wyłonić interesujące przypadki nieprawidłowości w transporcie drogowym. Kto bowiem by uwierzył, że wielkie iveco służące firmie do przewozu wyprodukowanych mebli może zabrać na pokład tylko 200 kg ładunku? Zarejestrowany do 3,5 t dopuszczalnej masy całkowitej pojazd, w chwili rejestracji ważył tylko 2,6 t, a pusty na inspekcyjnej wadze w dniu kontroli aż 3,3 t. Inspektorzy zatrzymali elektronicznie dowód rejestracyjny pojazdu, którego właściciel w ciągu siedmiu dni musi zmienić zapis w dowodzie rejestracyjnym na właściwy.

Myślał, że wiezie słodycze. Ładownia wypełniona była mrożonym mięsem

Z kolei ważący 4,6 t inny dostawczak był przeładowany o 1,1 t. Kierowca wyświadczał właścicielowi przysługę, myśląc że w jego imieniu wiezie słodycze, a ładownia faktycznie była wypełniona mrożonym mięsem. 500 zł mandatu zmroziło też kierowcę, który ze względu na przewożony towar otrzymał zgodę na dojazd na pobliski rozładunek.

Pomocnik ITD

Akcja wielkopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego odbywała się w tym dniu wspólnie z Policją, Służbą Celno–Skarbową i...  miejscowym kotem, który dzielnie sekundował przy kontrolach inspektorom, którzy go wcześniej oczywiście dokarmili częścią swojego drugiego śniadania.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy