Reklama

Konferencja z udziałem Ministra Zdrowia. Co z dostępem do lekarza rodzinnego?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Konferencja z udziałem Ministra Zdrowia. Co z dostępem do lekarza rodzinnego? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Co z dalszym dostępem do lekarza rodzinnego? Jest porozumienie między Narodowym Funduszem Zdrowia a lekarzami.

Dzisiaj (28 czerwca) odbyła się konferencja prasowa z udziałem Ministra zdrowia, Adama Niedzielskiego oraz Filipem Nowakiem, prezesem Narodowego Funduszu Zdrowia. Podczas spotkania, minister zdrowia poinformował o porozumieniu, jakie udało się zawrzeć pomiędzy lekarzami podstawowej opieki zdrowotnej a NFZ. 


Lekarze bez kontraktów - o co chodzi? 


Lekarze pracujący w przychodniach Podstawowej Opieki Zdrowotnej  mają ważne kontrakty do 30 czerwca. Z racji tego, że w tych placówkach teleporad było znacznie więcej niż osobistych wizyt, poradnie miały nie dostać nowych kontraktów. Lekarze odmawiali więc podpisania aneksów w umowach, bo nie zgadzali się na obniżenie finansowania za teleporady. 

W takiej sytuacji pacjenci zostaliby bez dostępu do podstawowej opieki zdrowotnej. Tak się jednak nie stanie. Po dzisiejszej konferencji prasowej, pacjenci mogą odetchnąć z ulgą. Narodowy Fundusz Zdrowia zawarł z lekarzami porozumienie w tej sprawie. 

CZYTAJ TAKŻE: Kalisz. Szukali nastolatki. Czy doszło do gwałtu? [KLIKNIJ]

Na dzisiejszej konferencji prasowej, minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że pacjenci nie stracą dostępu do lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej. 

-  Osiągnęliśmy kompromis, porozumienie z lekarzami rodzinnymi. To porozumienie dotyczy przedłużenia umów na kolejne 18 miesięcy. Do tej pory były to okresy poniżej roku.  Takie porozumienie zapewni stabilność na podstawowym poziomie opieki zdrowotnej - przekazał na konferencji Minister zdrowia, Adam Niedzielski.  

Adam Niedzielski poinformował również, że zostanie powołany zespół, który przygotuje fundamentalną reformę podstawowej opieki zdrowotnej. 

Dzisiaj (28 czerwca) Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 52 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. W ciągu ostatniej doby nie odnotowano jednak przypadku śmierci z powodu COVID-19. 

- Obserwujemy codziennie wyniki zakażeń, cały czas mamy do czynienia z trendem malejącym. Widzimy, że na razie ani mutacje, ani wzrost mobilności nie jest przesłanką do wzrostu zakażeń. Widzimy, że wariant Delta zwiększa swój udział. Bardzo ważne jest, żeby to zmniejszenie liczby zakażeń nie było mylące.[...] Szczepienia są kluczem. Ta bariera działa, ale nie ulegajmy wrażeniu, że już nic się nie będzie działo. Zagrożenie jest nadal realne - poinformował na dzisiejszej konferecnji Adam Niedzielski. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy