Reklama

Komputer zwietrzy oszustwo. Fiskus zablokuje ci konto

Opublikowano: pon, 7 maj 2018 17:30
Autor:

Komputer zwietrzy oszustwo. Fiskus zablokuje ci konto  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

„Podatnik może stracić pieniądze w banku na 72 godziny, a nawet na 3 miesiące. Wystarczy, że komputer wytypuje go jako oszusta, a urzędnik uzna, że blokada zapobiegnie wyłudzeniom skarbowym – informuje onet.pl powołując się na papierowe wydanie "Rzeczpospolitej".

 

 

Niedawno urzędnicy fiskusa uzyskali nowe uprawnienia, które dały im nowe przepisy związane z systemem teleinformatycznym (STIR). W zamyśle sieć ma służyć walce z oszustami podatkowymi.

„Obowiązują one formalnie od końca kwietnia, ale w praktyce zaczną być stosowane po zakończeniu długiego weekendu” – podaje portal.

 

System STIR ma monitorować transfery pieniężne na kontach. Jeśli komputery wykryją coś podejrzanego zasygnalizuje administracji potencjalne oszustwo podatkowe. To z kolei ma uruchomić możliwość zablokowania rachunku bankowego. I to nawet na 3 miesiące. Dla niektórych firm może to oznaczać utracenie płynności finansowej.

 

„Jak podaje "Rz", Krajowa Administracja Skarbowa zapewnia, że zakwestionowane przez system przypadki szczegółowo zbada jeszcze analityk” – dodaje onet.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE