Reklama

Kolejny raz próbował oszukać inspektorów. Kierowca jechał "na magnesie"

Opublikowano: wt, 24 lip 2018 19:48
Autor:

Kolejny raz próbował oszukać inspektorów. Kierowca jechał "na magnesie"  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. Kierowca kolejny raz jechał na magnesie. Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Poznaniu.

 

 

Pilski oddział WITD w Poznaniu zauważył zatrzymujący się pojazd ciężarowy, na pagórku około 500 metrów od punktu kontrolnego, przy drodze wojewódzkiej numer 178 w okolicach Huty (powiat czarnkowsko-trzcianeckim).

Z tira wysiadł kierowca, który położył się pod ciągnik, a następnie wsiadł za kierownice i ruszył dalej. W momencie zatrzymania do kontroli wyjaśniło się dziwne zachowanie kierowcy. Mężczyzna ukazał się funkcjonariuszom z plamami smaru na czole.

 

 

Po chwili przyznał się inspektorom, że zatrzymał się na pagórku w celu zdjęcia magnesu z impulsatora skrzyni biegów, bo zauważył patrolu WITD.

Jak to wyglądało?

Analiza aktywności kierowcy poprzez zapisy cyfrowe wykazała, że tachograf zarejestrował od godziny 1.30 do 12.00 odpoczynek kierowcy. Jednak w tym czasie około godziny 10.00, mężczyzna załadował się w Trzciance i przejechał z załadunkiem około 30 kilometrów.

Kierowca wyjaśnił, że chciał zaoszczędzić trochę czasu. Otrzymał on mandat w wysokości 2 tysięcy złotych, a wobec przewoźnika zostało wszczęte postępowanie zagrożone karą 5 tysięcy złotych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE