Reklama

Kolejne sieci handlowe będą czynne we wszystkie niedziele i święta

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: adobe stock

Kolejne sieci handlowe będą czynne we wszystkie niedziele i święta - Zdjęcie główne

zakaz handlu w niedziele | foto adobe stock

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Po Żabce dwie kolejne sieci marketów zamierzają otwierać swe podwoje także w niedziele z zakazem handlu.

Sieć Kaufland oraz Polo Market poinformowały, że wzorem innych mniejszych sklepów, zamierza wprowadzić do swoich placówek usługi pocztowe. To pozwoli na otwarcie sklepów także w święta i niedziele z zakazem handlu.

Kaufland oznajmił, że wszystkie sklepy, niezależnie od ich wielkości, zostały przekształcone w placówki pocztowe i będą umożliwiać wysyłanie o odbieranie paczek w dni bez handlu, przy okazji pozwalając klientom na zrobienie zakupów.

- Na rynku handlowym obserwujemy tendencję uruchamiania tego typu działalności, która jednocześnie stwarza możliwość prowadzenia sprzedaży w niedziele niehandlowe. Uważnie obserwujemy konkurencję oraz trendy i nie zamykamy się na żadne z rozwiązań, które będzie odpowiadać potrzebom naszych klientów – mówi członek zarządu Kaufland Polska, Marcin Łojewski.

Polomarket poinformował o podpisaniu umowy z Ruchem, w ramach której będzie świadczyć usługę ”Paczka w Ruchu”. 

Kiedy konkretnie sklepy tych sieci zaczną znów funkcjonować także w niedziele i święta, tego oficjalne komunikaty nie podają.

Kaufland i PoloMarket to kolejne sieci sklepów, które decydują się na handel we wszystkie niedziele, powołując się na przepisy o placówkach pocztowych. Jako pierwsza z tej luki prawnej skorzystała Żabka. W ubiegłym roku działalność pocztową zarejestrowała także sieć Dino, jednak jej sklepy w naszym regionie pozostają w niedziele zamknięte.

Zakaz handlu od trzech lat

Zakaz handlu w niedzielę to zrealizowany postulat NSZZ Solidarność. Został stopniowo wprowadzony od 2018 roku. W 2021 roku wypada tylko siedem niedziel handlowych.

W niedzielę i święta otwarte mogą być placówki świadczące usługi pocztowe, co wykorzystują kolejne sieci handlowe. Co ciekawe, punkty Poczty Polskiej są w te dni zamknięte.

NSZZ Solidarność zaproponowała ostatnio, żeby placówkom pocztowym zabronić handlu alkoholem, co według działaczy związkowych ograniczyłoby opłacalność handlu w niedziele. Związek postuluje, aby w tym celu zmienić ustawę o wychowywaniu w trzeźwości.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy