Reklama

Kierowca w Łotwy skracał dzienny odpoczynek i przekraczał dzienny limit czasu prowadzenia pojazdu. Tłumaczył, że pracodawca wyraził na to zgodę

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W połowie grudnia inspektorzy z Konina zatrzymali na kontrolę przewoźnika z Litwy. Okazało się, że kierowca skracał dzienny odpoczynek i przekraczał dzienny limit czasu prowadzenia pojazdu.

W połowie grudnia, na autostradzie A2 w Żdżarach, inspektorzy z Konina skontrolowali pojazd przewoźnika z Litwy. Kierowca wykonywał międzynarodowy transport drogowy 23 ton artykułów spożywczych z Łotwy do Anglii. Podczas pobierania danych z tachografu oraz karty kierowcy szofer był bardzo zdenerwowany. Okazało się, że miał powód, bowiem w okresie kontrolnym skrócił odpoczynek dzienny o prawie 3 godziny, wykonując jedynie 6 godzin nieprzerwanego odpoczynku. Trzykrotnie przekraczał też czas prowadzenia dziennego nawet o 2 godziny ponad limit. Kontrola zakończyła się mandatami na łączną kwotę 500 zł oraz pobraną kaucją w stosunku do przedsiębiorstwa. Kierowca na koniec wyjaśnił, że przekroczenia zostały spowodowane harmonogramem terminowych dostaw i za wiedzą przewoźnika.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy