Reklama

Kalendarz roku szkolnego 20/21. Znamy terminy ferii i egzaminów

Opublikowano:
Autor:

Kalendarz roku szkolnego 20/21. Znamy terminy ferii i egzaminów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. Już jutro rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Sprawdźcie, kiedy przypadają ferie zimowe oraz przerwa świąteczna.

 

 

 

 

 

W tym roku rozpoczęcie zajęć dydaktyczno-wychowawczych zgodnie z rozporządzeniem rozpocznie się już jutro, 1 września. Ministerstwo Edukacji Narodowej udostępniło kalendarz na rok szkolny 2020/2021.

Jeśli chodzi o tegoroczne święta to przerwa związana z Bożym Narodzeniem potrwa od 23 do 31 grudnia. Dwa tygodnie później, 18 stycznia uczniowie z województwa dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego rozpoczną ferie zimowe. 25 stycznia przerwę od nauki będą mieli uczniowie w województwie podlaskim oraz warmińsko-mazurskim.

 

W województwie lubelskim, łódzkim, pomorskim, śląskim oraz podkarpackim ferie zimowe potrwają od 1 do 14 lutego. Uczniowie z województwa wielkopolskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, lubuskiego oraz kujawsko-pomorskiego będą odpoczywali jako ostatni, czyli od 15 lutego.

Przerwa od nauki na wiosnę przepowiedziana jest od 1 do 6 kwietnia.

 

Co z egzaminami?

 

Ósmoklasisty

Egzaminy wewnętrzne na 2021 roku odbędą się wyjątkowo w przyszłym roku w maju. Ósmoklasiści napiszą testy w następujących dniach

 

  • 25.05.2021 - egzamin z języka polskiego
  • 26.05.2021 - egzamin z matematyki
  • 27.05.2021 - egzamin z języka obcego
Wyniki dostępne będą 2 lipca. Ci, którzy nie będą mogli przystąpić do egzaminów w maju będą mogli napisać testy w dniach 16-18 czerwca.

 

 

Matury

Matury rozpoczną się 4 maja. Ustne egzaminy przewidziane są w dniach 7-20 maja. Dodatkowy termin matur to 1-16 czerwca, a dla tych, którzy nie zdali tylko jednego przedmiotu przygotowany został termin poprawkowy - 24 oraz 24 sierpnia. O swoich wynikach maturzyści dowiedzą się 5 lipca lub 10 września (poprawki).

Egzamin zawodowy

Kwalifikacje w zawodzie będą sprawdzane w sesji zimowej, która zaplanowana jest od 11 stycznia do 19 lutego oraz od 21 czerwca do 8 lipca (sesja letnia). Zawodowe egzaminy będą natomiast odbywać się 11-24 stycznia oraz od 7 do 21 czerwca.

 

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE