Reklama

Jest zgoda wojewody na rozpoczęcie budowy drogi ekspresowej

Opublikowano:
Autor:

Jest zgoda wojewody na rozpoczęcie budowy drogi ekspresowej  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. Drogi Wielkopolski. Drogi ekspresowe w Wlkp. Wojewoda Wielkopolski

 

Dobre informacje przed świętami płyną do nas z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu. Dobre zwłaszcza dla kierowców.

 

Wojewoda Zbigniew Hoffmann wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowych dla kolejnego odcinka drogi ekspresowej S5 Poznań-Wrocław na terenie Wielkopolski. Decyzja dotyczy odcinka Wronczyn - Kościan Południe - informują służby wojewody.

 

Decyzja obejmuje budowę około 19 km dwujezdniowej drogi ekspresowej wraz z budową węzłów drogowych „Czempiń” oraz „Kościan-Północ”, obiektów mostowych, Miejsca Obsługi Podróżnych kat. I „Sierakowo” i „Kokorzyn”. Inwestycja jest realizowana w systemie „Projektuj i buduj”.

- Decyzji został nadany rygor natychmiastowej wykonalności, co oznacza, że wykonawca jest uprawniony do rozpoczęcia budowy ­- komentuje wojewoda Zbigniew Hoffmann. ­­- Dla wielu kierowców, którzy pokonują trasę pomiędzy Poznaniem a Wrocławiem, z pewnością jest to dobra przedświąteczna informacja - dodaje.

 

Urzędnicy przypominają, że realizacja przedmiotowej inwestycji jest dofinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 na podstawie kwota brutto wynosi prawie 360 mln zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE