Reklama

Jeśli tego nie zrobisz stracisz 500+. Ostatnia chwila!

Opublikowano:
Autor:

Jeśli tego nie zrobisz stracisz 500+. Ostatnia chwila! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. 500 plus. Rodzina 500 plus. Zapomniałeś złożyć wniosek o 500 plus? Pospiesz się.

 

 

Kolejny okres w programie "Rodzina 500 plus" rozpoczął się 1 października. Wnioski było można składać online od lipca oraz drogą tradycyjną od początku sierpnia. Wrzesień był ostatnim miesiącem, w którym wypłacone zostało świadczenie wychowawcze na podstawie dotychczas złożonego wniosku.

 

Jeśli jeszcze go nie złożyliście, musicie się pospieszyć. Wyrównanie za październik oraz listopad dostaną jedynie te rodziny, które złożą wniosek do końca października.

 

 

Co z wnioskami, które zostaną złożone później? Wypłaty będą wydawane od miesiąca jego złożenia i nie będzie można już liczyć na wyrównania za wcześniejsze miesiące.

Do programu "Rodzina 500 plus" nadal można dołączyć. Rodziny, które jeszcze nie ubiegały się o świadczenie wychowawcze mogą złożyć wniosek drogą elektroniczną na dwa sposoby:

 

- ministerialny Portal Informacyjno-Usługowy Emp@tia

- bankowość elektroniczną

 

Pismo można składać również w formie papierowej.

 

- Złożenie wniosku jeszcze w październiku spowoduje, że ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego i jego wypłata za październik, listopad i grudzień nastąpi nie później niż do 31 grudnia - informuje portal forbes.pl 

 

Przypomnijmy, że w ramach "Rodzina 500 plus" przysługuje świadczenie wychowawcze w kwocie 500 zł miesięcznie na drugie i kolejne dziecko. Rodziny, które mają niskie dochody otrzymują także wsparcie dla pierwszego dziecka, jeśli miesięczny ich dochód wynosi 800 zł netto lub 1200 zł w przypadku wychowywania dziecka niepełnosprawnego.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE