Reklama

Jechał BMW o 82 km/h za szybko w terenie zabudowanym. Rajd przerwała mu policja

Opublikowano: czw, 25 sty 2018 16:13
Autor:

Jechał BMW o 82 km/h za szybko w terenie zabudowanym. Rajd przerwała mu policja  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Policja przypomina - jednym z podstawowych czynników wpływających na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, w tym szczególnym okresie, jest zdrowy rozsądek. Niestety w dalszym ciągu zdarzają się kierowcy, którzy lekceważą przepisy.

 

Kaliscy policjanci zatrzymali piratującego w terenie zabudowanym mieszkańca gminy Ceków-Kolonia (pow. kaliski). U jadącego BMW trudno doszukiwać się zdrowego rozsądku. Przynajmniej w tej sytuacji.

 

- 29-letni mieszkaniec w miejscowość Krzyżówki, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h jechał z prędkością 132 km/h. Nieodpowiedzialny kierowca BMW stracił uprawnienia. W zamian za dokument prawa jazdy, które został zatrzymane przez policjantów z kaliskiej drogówki, kierujący otrzymał pokwitowanie, które pozwoliło mu na dalszą jazdę. Jednak tylko na czas do 24 godzin. 29-latek będzie mógł wsiąść za kierownicę auta dopiero za 3 miesiące - informuje rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

29-letni sprawca wykroczenia dostał też 400 zł mandat i 10 punktów karnych. Tylko w ubiegłym roku kaliscy policjanci zatrzymali, aż 71 praw jazdy w związku z rażącym przekroczeniem dopuszczalnej prędkości, powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym

 

W okresie zimowym warunki na drodze mogą być bardzo niekorzystne. Wykażmy się odpowiedzialnością i rozwagą. Wsiadając za kierownicę zadbajmy o bezpieczeństwo własne oraz innych uczestników ruchu. Pamiętajmy również, że prędkość bezpieczna nie może być utożsamiana z maksymalną prędkością dozwoloną na danym odcinku drogi. Dostosujmy prędkość do warunków i respektujmy przepisy – apeluje policja.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE