Reklama

Jak oddychać w maseczce ochronnej?

Opublikowano:
Autor:

Jak oddychać w maseczce ochronnej?  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. Sprawdź jak oddychać w maseczce. Nadal obowiązuje nakaz noszenia maseczek. Oto kilka rad, które pozwolą na swobodniejsze oddychanie.

 

 

Od 16 kwietnia na terenie Polski obowiązuje nakaz noszenia maseczek w miejscach publicznych lub zasłaniania ust i nosa w innych sposób.

Okazuje się jednak, że w obowiązkowych maseczkach ochronnych bardzo ciężko się oddycha. Skarżą się na to głównie te osoby, które muszą je zakładać przy uprawianiu sportów takich jak jazda na rowerze czy bieganie.

 

 

Dr Elżbieta Dudzińska z przychodni Strefa Pacjenta w Warszawie w rozmowie z Polsat News udzieliła kilku cennych rad, które zniwelują problemy z oddychaniem w maseczkach.

 

- Powinniśmy oddychać spokojnie przez nos, biorąc wdech i wydech, jak również przeponowo. Innymi słowy - nasz wzorzec oddychania nie powinien się zmienić - powiedziała ekspertka w rozmowie z Polsat News. - Wydech przez nos chroni nas częściowo przed koronawirusem, czyli wzmacnia ten filtr, jakim jest maseczka. A przede wszystkim poprawia kondycję płuc, poprawia pobór tlenu, uruchamia przeponę i, co jest bardzo ważne, pogłębia odpowiedź relaksacyjną organizmu, czyli buforuje nieco ten stres, którego wszyscy doświadczamy z racji istniejącej sytuacji - dodała dr Elżbieta Dudzińska.

 

Zwolnieni z obowiązku noszenia maseczki są duchowni w trackie sprawowania „kultów religijnych, w tym czynności lub obrzędów religijnych” oraz dzieci do lat 4.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE