Reklama

Jak było ciemno, tak nadal jest. Kolejna kolizja na skrzyżowaniu w Jagodni

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: D. Bela (archiwum)

Jak było ciemno, tak nadal jest. Kolejna kolizja na skrzyżowaniu w Jagodni - Zdjęcie główne

Zdjęcie poglądowe. Skrzyżowanie w Jagodni. Zdjęcie poglądowe | foto D. Bela (archiwum)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dwa samochody zderzyły się na skrzyżowaniu w Jagodni. To kolejna w ostatnich tygodniach kolizja w tym feralnym - jak mówią kierowcy - miejscu. Feralnym, bo widoczność pojazdów nadjeżdżających od strony Miejskiej Górki mocno ograniczają zapory, ustawione na czas budowy wysepek rozdzielających kierunki ruchu.

Do zderzenia dwóch samochodów na skrzyżowaniu krajowej "36-tki" z drogą wojewódzką 434 doszło minionej nocy (25 października), około godz. 3.00.

Z ustaleń policji wynika, że 18-latka poruszająca się oplem corsą od strony Gostynia, wjeżdżając na krajówkę nie ustąpiła pierwszeństwa kierowcy ciężarówki. Mężczyzna zmierzał w kierunku Rawicza. 

Kierowcy ciężarówki nic się nie stało. Na dolegliwości uskarżała się natomiast 18-letnia mieszkanka gminy Miejska Górka. Załoga karetki udzieliła jej pomocy na miejscu, po czym przetransportowała do szpitala. Na szczęście, życiu kobiety nie zagraża niebezpieczeństwo. 

- Doznała rozcięcia łuku brwiowego - przekazuje asp. sztab. Beata Jarczewska, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu.

Ponieważ 18-latka nie ustąpiła pierwszeństwa i spowodowała kolizję, została ukarana mandatem w wysokości 1.100 zł. Na miejsce wezwano też strażaków. "Zawodowcy" z Rawicza i ochotnicy z Miejskiej Górki usunęli resztki pokolizyjne. 

To już kolejna stłuczka w Jagodni. Od miesięcy na skrzyżowaniu drogi krajowej z wojewódzką trwa remont, prowadzony przez zarządcę trasy nr 36 - Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Postawiono zapory ochronne przed wysepkami, zostały też zamontowane słupy oświetleniowe. Od miesięcy jednak na skrzyżowaniu nic się nie dzieje. W nocy wciąż jest tam ciemno. Terminu włączenia lamp nadal nie ma. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE