Reklama

Inspektorzy skontrolowali autobusy komunikacji miejskiej. Oba były niesprawne

Opublikowano:
Autor:

Inspektorzy skontrolowali autobusy komunikacji miejskiej. Oba były niesprawne  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Aż trudno uwierzyć ale na dwa autobusy skontrolowane przez Wielkopolskich Inspektorów Transportu Drogowego - obydwa były niesprawne.

jak informuje WITD, należały do Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Inspektorzy nie podają o jakie miasto chodzi, choć mieszkańcy muszą kojarzyć charakterystyczne żółte pojazdy.

- Pierwszy autobus, pomimo obowiązku, nie został całkowicie wyposażony w system oczyszczania spalin, bowiem zdemontowano w nim pompę od AdBlue – informuje rzecznik WITD i przypomina, że system ten pełni niezwykle ważną roilę dla naszego środowiska - ma na celu rozłożenie szkodliwych tlenków azotu.

- W zamian tego systemu została zamontowana specjalna instalacja elektryczna emitująca dla komputera silnika komunikat o prawidłowości działania systemu oczyszczania spalin. Inspektorzy dokonali analizy zadymienia spalin, a wynik potwierdził, że autobus przekroczył homologowaną dopuszczalną wartość zadymienia - dodaje rzecznik.

Inspektorzy nałożyli na osobę zarządzającą transportem z przedsiębiorstwie mandat karny i zatrzymali dowód rejestracyjny. W drugim kontrolowanym autobusie stwierdzono brak wymaganego wpisu w dowodzie rejestracyjnym o przeprowadzeniu badania technicznego autobusu. W tym przypadku również zatrzymano dowód rejestracyjny.

Pytanie, jaki byłby wynik, gdyby WITD przyjrzało się całej flocie należącej do MPK…

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE