Reklama

Inspektorzy na motocyklach zatrzymali niszczyciela dróg

Opublikowano:
Autor:

Inspektorzy na motocyklach zatrzymali niszczyciela dróg - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Niszczyciele dróg – tak mówią inspektorzy o kierowcach ciężarówek, którzy wybierają lokalne takty bez pozwolenia na przejazd ponadnormatywny.

 

 

W końcu maja patrol motocyklowy z leszczyńskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu został wykorzystany do zatrzymywania nienormatywnych pojazdów na drogach lokalnych powiatu wolsztyńskiego.

 

Tym razem krokodyle skupiali się na sprawdzeniu prawidłowości zabezpieczenia ładunków oraz kontrole normatywności pojazdów. Dzięki wykorzystaniu motocykli, inspektorzy mogli zatrzymywać kierowców omijających punkt kontrolny.

 

- Podczas tej akcji ujawniono jeden przypadek złamania przepisów prawa o ruchu drogowym w zakresie przejazdu pojazdem nienormatywnym bez wymaganego zezwolenia. Pojazd wraz z naczepą przekraczał normę dopuszczalnego nacisku na drogę. Ze względu na stwierdzone naruszenia wszczęto postępowania administracyjne wobec przedsiębiorcy – informuje WITD. - Kierowcę ukarano mandatem karnym w wysokości 500 złotych oraz nałożono 2 punkty karne za niestosowanie się do znaku B-18 (zakaz wjazdu pojazdów o rzeczywistej masie całkowitej ponad określoną na znaku liczbę ton).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE