reklama

Inkubator rzemiosła i muzeum w Kaliszu. Władze miasta i cechu podpisały porozumienie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Inkubator rzemiosła i muzeum w Kaliszu. Władze miasta i cechu podpisały porozumienie - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
7
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
Wiadomości W jednej z kamienic na kaliskim Podgórzu ma powstać Inkubator Rzemiosła. To jedna z deklaracji zawartych w liście intencyjnym, który podpisali prezydent miasta - Krystian Kinastowski oraz Maciej Całka, reprezentujący Cech Rzemiosł Budowlanych i Różnych.
reklama

Zacieśnienie współpracy ma na celu nie tylko utworzenie Inkubatora Rzemiosła, ale także tworzenie miejsc zatrudnienia, promowanie atrakcyjnych zawodów wśród młodych mieszkańców oraz aktywizację mieszkańców obszarów rewitalizowanych. List intencyjny władze Kalisza oraz Cechu Rzemiosł Budowlanych i Różnych podpisały w ratuszu. 

Wspólnie działamy, dbając o kaliskie rzemiosło, o to, by firmy funkcjonowały, mogły świadczyć tu swoje usługi, ale również o to, by na rynek trafiali nowi fachowcy. Współpraca na tej płaszczyźnie układa się bardzo dobrze. Chcieliśmy rozszerzyć tę działalność oraz włączyć Cech i jego członków w proces rewitalizacji Kalisza - podkreślił prezydent miasta Krystian Kinastowski. 

Wyjaśnił, że chodzi przede wszystkim o otoczenie opieką przedstawicieli ginących, a wciąż bardzo potrzebnych zawodów.

Chcemy, by w Inkubatorze Rzemiosła znaleźli swoje miejsce rzemieślnicy, którzy będą mogli odbywać tam warsztaty i szkolenia, ale również pozostać w kontakcie z mieszkańcami. To element rewitalizacji Podgórza (ulica w Kaliszu - przyp. red.) - dodał.

Maciej Całka, starszy Cechu Rzemiosł Budowlanych i Różnych, przypomniał, że stowarzyszenie liczy 120 rzemieślników, kształcących ponad 400 uczniów w 20 różnych zawodach i ściśle współpracujących z wydziałem edukacji urzędu miasta. Opowiedział o kaliskiej mapie rzemiosła, która ma być platformą, łączącą rzemieślników, uczniów, mistrzów i klientów. 

Rzemiosło wymaga wsparcia, a tym Cech zajmuje się na co dzień. Nasza współpraca może rozwinąć się z korzyścią dla kaliskich rzemieślników, tych, którzy już funkcjonują, ale także tych, którzy chcą wykonywać atrakcyjny zawód. Warto takie inicjatywy wspierać - podkreślił Maciej Całka, starszy Cechu Rzemiosł Budowlanych i Różnych w Kaliszu.

 

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama