reklama

Historyczno-edukacyjny weekend w Szreniawie. Będą pokazy żniwa z 1944 roku i maszyny Cegielskiego

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Canva

Historyczno-edukacyjny weekend w Szreniawie. Będą pokazy żniwa z 1944 roku i maszyny Cegielskiego - Zdjęcie główne

foto Canva

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościMuzeum Narodowe Rolnictwa w Szreniawie zaprasza w ten weekend na historyczno-edukacyjne wydarzenie z grą terenową, pokazami żniwnymi i ekspozycją maszyn z fabryki Cegielskiego.
reklama

Podczas najbliższego weekendu Muzeum Narodowe Rolnictwa w Szreniawie organizuje wydarzenie plenerowe pod nazwą „Pierwsze żniwa 1944. Maszyny z fabryki Hipolita Cegielskiego w powojennej Polsce”.

W programie znajdą się atrakcje dla całych rodzin – od edukacyjnej gry terenowej po rekonstrukcję dawnych metod zbioru zbóż. Całość odbywa się w ramach programu „Praca organiczna – dziedzictwo Wielkopolan”, realizowanego na Szlaku Pracy Organicznej. Wydarzenie dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

W programie gra terenowa, prezentacje maszyn i pokazy żniwne

Już w najbliższy weekend Muzeum Narodowe Rolnictwa w Szreniawie przygotowało dla odwiedzających specjalny program. Przez dwa dni na gości czekać będą historyczne atrakcje w plenerze i na terenie muzeum.

reklama

SOBOTA, 26 lipca (godz. 12:00–16:00)

  • Rodzinna gra terenowa: „Z Hipciem wśród machin Cegielskiego”
  • Prezentacja maszyn rolniczych z fabryki Hipolita Cegielskiego
  • Pogadanka na temat sprzętu rolniczego z okresu powojennego
 

W sobotę wstęp do muzeum będzie bezpłatny.

NIEDZIELA, 27 lipca (godz. 12:00–16:00)

  • Pokazy żniwne z 1944 roku: koszenie sierpem, kosą, wiązanie snopków, ustawianie w mendle
  • Prezentacja dawnych maszyn i narzędzi rolniczych
  • Sceny historyczne z udziałem rekonstruktorów w mundurach 1. Armii Wojska Polskiego
  • Zwierzęta pociągowe z hodowli muzealnej w pracy
 

Wstęp na pokazy na zewnątrz jest bezpłatny, natomiast wejście do wnętrz muzeum w tym dniu będzie płatne.

reklama

ŹRÓDŁO: Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo