Reklama

Handlowała podrobionymi ubraniami. Grozi jej do 2 lat więzienia

Opublikowano:
Autor:

Handlowała podrobionymi ubraniami. Grozi jej do 2 lat więzienia - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. Światowe marki na kaliskiej giełdzie. Właścicielka poniesie odpowiedzialność za handel podrobionymi produktami.

 

 

 

Funkcjonariusze policji do walki z Przestępczością Gospodarczą skontrolowali giełdy na terenie Kalisza. Na jednej z nich zauważyli, że w sprzedaży jest odzież z logo znanych, światowych marek. W związku ze sprawą zatrzymali 41-letnią kobietę.

 

  • Znaki towarowe są symbolami stosowanymi w handlu do identyfikacji produktów. W świetle prawa nie można używać zastrzeżonego logo, bez zgody właściciela. Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczość gospodarczej, kontrolują punkty handlowe, w których mogą znajdować się nielegalne towary.
 

Przedstawiciel pokrzywdzonych producentów potwierdził, że odzież oznaczono znakami towarowymi bezprawnie.

 

 

- Podczas przeszukania policjanci zabezpieczyli łącznie 180 sztuk różnego rodzaju elementów odzieży m.in. koszulek, spodni i bluz. Towary te nie miały nic wspólnego z oryginalnymi produktami, a naniesione na nich loga zostały użyte bezprawnie. Wstępna, szacunkowa wartość strat na rzecz tylko jednego z pokrzywdzonych podmiotów wyniosła blisko 20 tys. złotych - informuje Anna Jaworska-Wojnicz z Wielkopolskiej Policji.

 

41-latka poniesie odpowiedzialność za popełnione przestępstwo. Za handel wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi grzywna, a także kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE