Reklama

Groźny pożar w odlewni żeliwa w Dobramyśli. Na pomoc wyruszyli strażacy z kilku powiatów

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Agata Fajczyk

Groźny pożar w odlewni żeliwa w Dobramyśli. Na pomoc wyruszyli strażacy z kilku powiatów - Zdjęcie główne

zdjęcie poglądowe | foto Agata Fajczyk

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W gminach Krobia, Piaski, Borek Wlkp. dziś wieczorem, kilkanaście minut po godz. 20.00 rozległ się sygnał syreny alarmowej. Strażacy zawodowi oraz strażacy-ochotnicy zostali zadysponowani do pomocy w gaszeniu pożaru odlewni żeliwa w Dobramyśli.

Trwa akcja gaśnicza w Dobramyśli, w gm. Osieczna (pow. leszczyński). Przed godz. 20.00 na terenie prywatnej odlewni żeliwa wybuchł groźny pożar. Na pomoc do sąsiedniego powiatu udał się też pluton wozów strażackich, skierowany z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gostyniu.  

 

Ze wstępnych informacji, jakie podają strażacy wynika, że ogniem zajęte są pomieszczenia odlewni i położonej w pobliżu stolarni. Słup dymu widać było z odległości 2 km. Na miejsce dysponowane są kolejne jednostki straży pożarnej.

Pożar wybuchł przed godziną 20.00. Na razie wiadomo, że w ogniu stanęła sama odlewnia jak i sąsiednia stolarnia. W pomieszczeniach były między innymi butle z gazem propan-butan.

Do Dobramyśli początkowo zadysponowano strażaków z jednostek Państwowej Straży Pożarnej i wszystkich sąsiednich OSP z terenu powiatu leszczyńskiego, było to  w sumie 10 zastępów. Ta liczba jednak szybko się zmieniła.

Akcja gaśnicza jest trudna, a strażacy na miejscu potrzebują przede wszystkim wody do akcji gaśniczej. Do Dobramyśli wysyłane są kolejne wozy strażackie z dużymi zbiornikami, które będą dostarczać wodę i transportować ją z pobliskich hydrantów.

- W plutonie do gaszenia pożaru skierowane zostały 3 zastępy JRG Gostyń i po jednym zastępie z jednostek OSP Krobia, OSP Borek Wlkp. i OSP Piaski. Przede wszystkim potrzebne były zastępy z dużą ilością wody - powiedział kapitan Marcin Nyczka, oficer prasowy KP PSP w Gostyniu, który jest również w Dobramyśli.

 

[AKTUALIZACJA godz. 21.20]

Obecnie na miejscu z ogniem walczy 20 zastępów straży pożarnej.

Służby nie podają na razie więcej informacji. Obecnie nie wiadomo też, czy ktokolwiek został poszkodowany.

Artykuł pochodzi z portalu gostynska.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy