Reklama

Glifosat jest wszędzie! Powiedz STOP!

Opublikowano:
Autor:

Glifosat jest wszędzie! Powiedz STOP! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. Glifosat jest wszędzie! Powiedz STOP!

 Glifosat jest głównym składnikiem Roundupu (powszechnie stosowanego środka chwastobójczego). Zabija on nie tylko chwasty, ale także niemal wszystkie rośliny, niszczy kwiaty, krzewy owocowe, a nawet mniejsze drzewa! Wykorzystywany jest nie tylko w rolnictwie, ale też w miejscach publicznych. Jego działanie jest szkodliwe także dla zwierząt i ludzi.

 W międzyczasie temat szkodliwości glifosatu stał się elementem debaty publicznej. - Badania przeprowadzone na ten temat pokazują, że normy tego się środka są mocno podwyższone i znajdują się w moczu ludzi i zwierząt hodowlanych, czy żywności: kaszach gryczanych i jaglanych, płatkach śniadaniowych. Wiele państw i miast wprowadziło zakaz jego stosowania – zarówno w rolnictwie, celach niekomercyjnych, jak i przestrzeni publicznej. Pozytywne zmiany nastąpiły w wielu krajach Unii Europejskiej m.in. w Niemczech, Luksemburgu, Austrii, Belgii, Holandii, Francji, czy w Czechach - mówi Rafał Górski, prezes Instytutu Spraw Obywatelskich.

 Niestety w Polsce ten problem cały czas powraca. W związku z tym Instytut Spraw Obywatelskich stworzył apel, który został wysłany do prezydentów 49 miast w Polsce. Dotyczy on natychmiastowego wprowadzenia zakazu stosowania glifosatu w przestrzeni miejskiej.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE