reklama

Gdzie szukać lekarza w majówkę 2024 w Poznaniu i Wielkopolsce [PORADNIK]

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Adobe Stock

Gdzie szukać lekarza w majówkę 2024 w Poznaniu i Wielkopolsce [PORADNIK] - Zdjęcie główne

Zdjęcie poglądowe | foto Adobe Stock

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościPodczas długiego majowego weekendu, poradnie lekarzy rodzinnych w Poznaniu i Wielkopolsce są nieczynne. Pomocy należy szukać w punktach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, a w razie nagłego pogorszenia stanu zdrowia - wezwać karetkę lub udać się do szpitalnego oddziału ratunkowego. Sprawdź, w jakich godzinach "wieczorynki" są czynne w najbliższych dniach.
reklama

Długi weekend majowy wiąże się z istotnymi zmianami w funkcjonowaniu placówek medycznych. W dniach 1, 3, 4 i 5 maja, gdy większość poradni jest zamknięta, pomoc znajdziemy w punktach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, zwanych popularnie "wieczorynkami". W Wielkopolsce działają 42 takie placówki.

Punkty nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej działają bez skierowania i rejonizacji. Udzielają porad lekarskich i pielęgniarskich, wykonują zabiegi - tj. zastrzyki, i wystawiają e-recepty. Nie służą jednak do wizyt kontrolnych czy wystawiania zaświadczeń o zdrowiu - informuje Marta Żbikowska-Cieśla, rzecznik prasowy wielkopolskiego odzziału Narodowego Funduszu Zdrowia.

Zmiana lokalizacji punktów medycznych w Poznaniu

Ważną informacją dla pacjentów jest zmiana adresów niektórych placówek medycznych w Poznaniu. Dotyczy to szczególnie Izby Przyjęć i punktu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego, które teraz mieszczą się pod nowym adresem - przy ul. Grunwaldzkiej 55.

reklama

W jakich godzinach czynne są "wieczorynki" w Poznaniu i Wielkopolsce w majówkę?

Punkty nocnej opieki podczas majowego weekendu są otwarte od godz. 18:00, 30 kwietnia, do godz. 8:00, 2 maja.

W czwartek, 2 maja, poradnie lekarzy rodzinnych działają jak zwykle. Od 18:00 tego samego dnia "wieczorynki" wznowią działalność i będą otwarte przez cały piątek oraz weekend, od 3 do 5 maja.

Co robić w przypadku poważnych zagrożeń zdrowotnych?

W sytuacjach zagrożenia życia, takich jak objawy zawału czy udaru, nie należy kierować się do "wieczorynki", ale bezpośrednio do Izby Przyjęć lub Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Możliwe jest również wezwanie pomocy pod numerami alarmowymi 112 lub 999, które zapewnią szybki transport i niezbędną interwencję medyczną.

reklama

Przypominamy, że pod numerem 800 190 590 działa bezpłatnie Telefoniczna Informacja Pacjenta. Przez całą dobę, siedem dni w tygodniu dyżurują tam nasi konsultanci, którzy mogą m.in. wskazać najbliższą placówkę NiŚOZ lub szpital - zwraca uwagę Marta Żbikowska-Cieśla.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama