Reklama

Gdzie odbędą się Orszaki Trzech Króli w Wielkopolsce? Zobacz listę

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Gdzie odbędą się Orszaki Trzech Króli w Wielkopolsce? Zobacz listę - Zdjęcie główne

Zdjęcie poglądowe | foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gdzie odbędą się Orszaki Trzech Króli w Wielkopolsce? Koniecznie sprawdź, gdzie możesz je zobaczyć.

Święto Trzech Króli obchodzimy 6 stycznia. W ten dzień w wielu polskich miejscowościach na ulicę wychodzą słynne orszaki Trzech Króli. Gdzie przejdą w tym roku w Wielkopolsce?

Jak będą wyglądały orszaki Trzech Króli w 2023 roku?

W tym roku organizatorzy orszaków zadecydowali, że hasłem będą słowa: „Niechaj prowadzi nas gwiazda!”. Podczas orszaku będzie, więc rozważanie o znaku - gwieździe zauważonej przez Mędrców ze Wschodu,

Papież Franciszek w Liście Apostolskim Admirabile Signum „O znaczeniu i wartości żłóbka” pisał:

- Gwiazdy - komety są znakiem, że my również jesteśmy powołani, by wyruszyć, dotrzeć do groty i uwielbiać Pana.

Prezydent Andrzej Duda napisał list do osób biorących udział w orszakach.

- Orszak Trzech Króli walnie przyczynił się do ożywienia i popularyzacji tradycji jasełkowych i kolędniczych. Głęboko zakorzenione w polskiej kulturze i religijności ludowej, dzięki Orszakowi zostały przeniesione w wiek XXI i przeszczepione na grunt miejski. Tę ciągłość między dawnym folklorem a nowoczesnymi zwyczajami uważam za niezwykle cenną wartość, umacnia ona bowiem naszą tożsamość, więzi międzypokoleniowe i jedność wspólnoty narodowej na całym świecie - czytamy w liście prezydenta Andrzeja Dudy, do tych, którzy biorą udział w Orszakach.

Gdzie odbędą się orszaki Trzech Króli?

Poznań - orszak rozpocznie się o godz. 12.30 na placu pod kościołem Najświętszego Serca Pana Jezusa i Św. Floriana na Jeżycach (ul. Kościelna 3). Oraszak wyruszy o 13.15. Około godz. 14 dotrze na plac Klasztoru oo. dominikanów, gdzie zostanie oddany pokłon trzech króli oraz pasterzy nowo narodzonemu. Potem przy żłobku zostaną zaśpiewane kolędy. Trasa orszaku wygląda następująco: ulica Dąbrowskiego, Roosevelta i Libelta do Klasztoru oo. dominikanów.

Kalisz - o godzinie 11.15 odbędzie się msza święta w Katedrze w Kaliszu. Ogodzinie 12.00 wyruszy orszak. Zakończy się on wspólym kolędowanie o godzinie 13.00 w Kościele św. Rodziny.

Gorzów Wielkopolski - orszak wyruszy o 13.00 z pl. Grunwaldzkiego i przejdzie na Stary Rynek do „Gorzowskiego Betlejem”, gdzie około 14.00 rozpocznie się inscenizacja.

Ostrów Wielkopolski - o godzinie 15:00 rozpocznie się Koronką do Bożego Miłosierdzia w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, stamtąd orszak wyruszy ulicami Ostrowa Wielkopolskiego w kierunku Konkatedry. Przejdzie ulicami Limanowskiego, Kaliską i Sądową. W Konkatedrze około godziny 16:15 odprawiona zostanie Msza święta.

Gniezno - orszak rozpocznie się na placu za Powiatowym Urzędem Pracy i za budynkiem LO w Gnieźnie przy ul. Sobieskiego o godz. 13.30. Po modlitwie odbędzi się przemarsz orszaku przez gnieźnieński Rynek do katedry, gdzie królowie oddadzą pokłon Dzieciątku Jezus. Kolędowanie potrwa do godz. 15.00

Wybierzecie się na orszaki Trzech Króli? Dajcie znać w komentarzach.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy