Poznaniacy po raz kolejny będą mogli przyjrzeć się swoim lokalnym tradycjom i odkryć, jak dawne obrzędy i historie wpływają na współczesność. Festiwal Tradycji Poznańskich to cykl spotkań, spacerów i wydarzeń kulturalnych, które potrwają aż do sierpnia.
Dalsza część tekstu pod grafiką ↓
ŹRÓDŁO - Sławek Wąchała / Urząd Miasta Poznania
Co w ramach Festiwalu Tradycji Poznańskich?
Pierwsze wydarzenia odbędą się w najbliższą niedzielę, 6 lipca. Na moście biskupa Jordana stanie biesiadny stół, przy którym od godziny 12.30 będzie można spróbować piastowskiego kapuśniaka przygotowanego przez restaurację Hyćka. Goście posłuchają również ciekawych rozmów i wykładów:
- o godz. 12.00 dr Agnieszka Stempin opowie o wystawie „Bolesław Chrobry - z Poznania po władzę i koronę”,
- o godz. 14.00 prof. Tomasz Jurek przybliży historię miejsca koronacji Bolesława Chrobrego,
- o godz. 15.30 archeolodzy Ewa i Paweł Pawlakowie porozmawiają o najstarszym moście Poznania.
Kolejna odsłona Festiwalu Tradycji Poznańskich już w sierpniu
Druga część Festiwalu Tradycji Poznańskich zaplanowana jest na początek sierpnia. 2 sierpnia uczestnicy będą mogli zwiedzić Ostrów Tumski i Katedrę, odwiedzić Złotą Kaplicę z przewodnikiem oraz skorzystać z warsztatów przygotowanych specjalnie dla dzieci. Dla dorosłych przewidziano otwarcie wystawy „1000 lat Dziedzictwa Poznania” oraz koncert w kościele NMP in Summo.Finał wydarzeń odbędzie się 3 sierpnia. Tego dnia ulicami miasta przejdzie barwny korowód Bambrów, który zakończy się na Wolnym Dziedzińcu przy placu Kolegiackim. Na scenie pojawią się Orkiestra Miasta Poznania przy MPK, zespoły ludowe, Dixi Company oraz Żuki Roll z Roll Bandem.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.