Reklama

Fałszywi wolontariusze podają się za osoby głuche i wyłudzają pieniądze

Opublikowano: czw, 19 lip 2018 18:46
Autor:

Fałszywi wolontariusze podają się za osoby głuche i wyłudzają pieniądze - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. Fałszywi wolontariusze Stowarzyszenia Regionalnego Głuchoniemych Dzieci i Inwalidów w Europie. Policjanci apelują o ostrożność.

 

 

Policja ostrzega przed oszustami, którzy podają się za wolontariuszy Stowarzyszenia Regionalnego Głuchoniemych Dzieci i Inwalidów w Europie. Fałszywi wolontariusze mają być wyposażeni w listy, m.in. ze znakiem inwalidy i logiem Unii Europejskiej.

 

 

Stowarzyszenie, dla którego rzekomo funkcjonują wolontariusze, w rzeczywistości nie istnieje. Zbierane przez nich pieniądze nie mają nic wspólnego ze szczytnym celem, a takie działania są nielegalne.

 

- Osoby te często podszywają się za głuchych. Jednak nie potrafią w rzeczywistości migać. Jeśli zobaczycie takie osoby, prosimy o zgłoszenie zdarzenia policji - zaznaczają przedstawiciele Oddziału Mazowieckiego Polskiego Związku Głuchych.

 

Do Polskiego Związku Głuchych zgłaszają się świadkowie nielegalnych zbiórek pieniędzy. W związku z tym organizacja zwróciła się o interwencję do policji.

W sytuacji podejrzeń, co do legalności zbiórki pieniędzy, policjanci apelują o zgłaszanie takich przypadków pod numerem 997 lub 112.

 

By zbiórka publiczna mogła zostać przeprowadzona, musi być prędzej zgłoszona przez organizatora. Dodatkowo minister właściwy do spraw administracji publicznej zamieszcza informacje o zbiórce na ogólnopolskim portalu internetowym. Organizator musi zapewnić również osobom prowadzącym zbiórkę identyfikatory z imieniem i nazwiskiem osoby, informacje o nazwie, celu zbiórki publicznej i jej organizatorze oraz numerze zbiórki publicznej.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE