Reklama

Fałszywi strażacy okazali się być przemytnikami

Opublikowano: śr, 18 kwi 2018 14:28
Autor:

Fałszywi strażacy okazali się być przemytnikami  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. Powiat koniński. Straż Graniczna. Fałszywa straż pożarna przewoziła nielegalne papierosy.

 

 

Bus wyglądający jak pojazd straży pożarnej, który zatrzymali w jednej z konińskich miejscowości funkcjonariusze Straży Granicznej, był niemalże idealną przykrywką dla popełnianego przestępstwa. Samochód posiadał oryginalne lampy ostrzegawcze, ale mimo to wzbudził zainteresowanie funkcjonariuszy Straży Granicznej. Strażnicy dopatrzyli się podrobionych napisów bocznych na samochodzie.

Podczas kontroli podejrzanego pojazdu wyszło na jaw, że w fałszywym wozie strażackim znajdują się kartony z papierosami. Funkcjonariusze zabezpieczyli 300 000 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy o wartości 207 000 zł.

 

 

W pojeździe znajdował się 60-latek z Wielkopolski i 29-letni mieszkaniec województwa lubelskiego. Zatrzymanym mężczyznom za oznakowanie pojazdu w postaci napisów oraz za naruszenie przepisów kodeksu karno-skarbowego grożą kary grzywien. Czynności prowadzą funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

 

Przerobiony samochód na wóz strażacki miał uchronić przemytników przed kontrolami.

- Gdyby towar trafił na rynek, Skarb Państwa straciłby ok. 300 tysięcy złotych z tytułu nieopłaconych podatków - informuje portal epoznan.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE