Reklama

E-meldunek już działa. Zobacz jak zameldować się nie wychodząc z domu

Opublikowano: wt, 2 sty 2018 14:25
Autor:

E-meldunek już działa. Zobacz jak zameldować się nie wychodząc z domu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. 2018. E-meldunek. Meldunek online. Ministerstwo Cyfryzacji. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

 

 

Od 1 stycznia 2018 roku zameldowanie na pobyt czasowy lub stały przez internet jest możliwe dzięki usłudze e-meldunek.

 

Teraz nie musisz iść do urzędu złożyć wniosek o zameldowanie czy przemeldowanie. Co więcej, nie musisz nawet wychodzić z domu. To wszystko możesz zrobić dzisiaj online. 

 

E-meldunek to najnowsza usługa uruchomiona przez Ministerstwo Cyfryzacji współpracującej z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji.

 

Jak się zameldować?

 

Po wejściu na stronę www.obywatel.gov.pl należy wybrać opcję MELDUNEK i potwierdzić swoją tożsamość przy użyciu Profilu Zaufanego (eGO).

 

 

Następnie trzeba zaznaczyć rodzaj meldunku jaki nas interesuje: meldunek na pobyt stały/czasowy, zameldowanie dziecka czy skorzystanie z pełnomocnictwa do zameldowania innej osoby.

 

 

Warto pamiętać o przygotowaniu odpowiednich dokumentów. W przypadku meldunku, w zależności od wybranej opcji, przydać się mogą m.in. skany pełnomocnictw, skany dokumentów potwierdzających tytuł prawny do lokalu, oświadczenia właściciela lub innego podmiotu dysponującego tytułem prawnym do lokalu, potwierdzające pobyt w lokalu - pisze gazetalubuska.pl
 

 

 

Gotowy wniosek zostanie automatycznie wysłany online do właściwego miejscowego urzędu wybranego na podstawie wprowadzonego nowego adresu zameldowania.

 

Usługa E-meldunek jest bezpłatna, z wyjątkiem zaświadczenia o zameldowaniu na pobyt czasowy, za który będzie trzeba zapłacić 17 zł.

 

Odebrać zaświadczenie można osobiście w urzędzie lub za pomocą tradycyjnej poczty, a także w wersji elektronicznej.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE