Reklama

Dziewczynka zadławiła się kawałkiem jabłka. Nie mogła złapać oddechu. Pomogli policjanci

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: KWP w Poznaniu

Dziewczynka zadławiła się kawałkiem jabłka. Nie mogła złapać oddechu. Pomogli policjanci   - Zdjęcie główne

Policjnci ratowali dziewczynkę, która zadławiła się kawałkiem jabłka | foto KWP w Poznaniu

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Chwilę grozy przeżyli rodzice 16-miesięcznej dziewczynki.Dziecko zadławiło się jabłkiem w czasie jazdy samochodem.

W niedzielne popołudnie policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu pełnili służbę na terenie Starego Miasta. Około godziny 19.00 patrol w składzie: mł. asp. Sebastian Rosiak, asp. Krzysztof Kwiatkowski, sierż. szt. Piotr Odważny i post. Hubert Winiarz dostali zleconą interwencje w rejonie Nowego Miasta.


Po drodze, a dokładniej w okolicy Ronda Śródka, zauważyli na pasie awaryjnym samochód, przy którym stali rodzice z małą dziewczynką na rękach. Obok nich stał mężczyzna. Jak się okazało to jeden z kierowców, żołnierz w czynnej służbie, który jadąc za pojazdem zauważył tę sytuację i rozpoczął udzielanie pomocy.

 

 -  Widząc roztrzęsioną parę mundurowi podbiegli do niej i zapytali co się stało. Usłyszeli, że w takcie podróży ich dziecko zadławiło się kawałkiem jabłka i nie może złapać oddechu - informuje KWP w Poznaniu.


Policjanci od razu przystąpili działania. Jeden z policjantów kontynuował rozpoczęte przez mężczyznę czynności ratunkowe - natychmiast ułożył dziewczynkę na przedramieniu, pochylił jej główkę i kilka razy klepnął między łopatkami, udrażniając w ten sposób drogi oddechowe.


Drugi z funkcjonariuszy wezwał zespół ratownictwa medycznego, a pozostali zabezpieczyli miejsce zdarzenia i uspokajali wystraszonych rodziców. Po krótkiej chwili mundurowi wraz z rodzicami usłyszeli głośny płacz dziewczynki. Dziecko zaczęło oddychać. Szczęście rodziców było nie do opisania.


Po upływie kilku kolejnych minut na miejsce przybył Zespół Ratownictwa Medycznego. Po przeprowadzeniu badania okazało się, że reakcja policjantów była prawidłowa, ponieważ dziewczynka wróciła do pełni zdrowia.

 - Rodzice serdecznie podziękowali policjantom za uratowanie życia ich córeczce. Żadne słowa nie są w stanie opisać satysfakcji jaką jest uratowanie życia, a w szczególności życia dziecka - podkreśla KWP w Poznaniu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy