Reklama

Dzień Flagi z kabrioletami w Wielkopolsce. ZOBACZ TRASĘ

Opublikowano:
Autor:

Dzień Flagi z kabrioletami w Wielkopolsce. ZOBACZ TRASĘ  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. Dzień Flagi 2 maja. Wojewoda zaprasza mieszkańców Poznania i Wielkopolski do uczczenia Dnia Flagi. Oficjalne uroczystości rozpoczną się 2 maja przed budynkiem Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

 

 

 

O godz. 11.30 zainauguruje je wciągnięcie flagi i odśpiewanie hymnu państwowego. Po wystąpieniu wojewody i koncercie Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych, aleją Niepodległości ruszy Parada 100 kabrioletów w barwach narodowych.

Otworzy ją Rolls-Royce Silver Ghost z 1907 roku. Replika tego auta powstawała siedem lat, z czego aż dwa lata zajęło zbieranie dokumentacji technicznej. Jego właściciel - Jerzy Golba, przyjedzie na paradę z okazji Dnia Flagi prosto ze Środy Wielkopolskiej. W uroczystym przejeździe swój udział zapowiedzieli właściciele kabrioletów z Poznania, Gorzowa Wielkopolskiego, Torunia, a nawet szwedzkiego Malme. Przystrojone w barwy narodowe auta przejadą ulicami Poznania rozpoczynając od alei Niepodległości, następnie przez Garbary, Królowej Jadwigi, obok Pomnika Powstańców Wielkopolskich i dotrą do Miasteczka Cabrio, usytuowanego na parkingu Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego od strony ul. Kościuszki.

W miasteczku powstałym na płycie parkingu będzie można podziwiać kabriolety, wziąć udział w konkursach, a także zdobyć gadżety przygotowane specjalnie na Dzień Flagi z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Partnerem Parady Cabrio jest LOTTO, a współorganizatorem wydarzenia fundacja Cabrio Poland.

Wszystkich właścicieli kabrioletów, którzy chcą się przyłączyć do świętowania zapraszamy do wysyłania zgłoszeń na adres e-mail: [email protected]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE