reklama

Dzień Babci i Dziadka w poznańskim urzędzie wojewódzkim. Co się będzie działo?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Urząd Wojewódzki w Poznaniu

Dzień Babci i Dziadka w poznańskim urzędzie wojewódzkim. Co się będzie działo? - Zdjęcie główne

foto Urząd Wojewódzki w Poznaniu

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościUrząd Wojewódzki w Poznaniu zaprasza na Dzień Babci i Dziadka, podczas którego będzie można nauczyć się dbać o swoje zdrowie i bezpieczeństwo.
reklama

Wielkopolski Urząd Wojewódzki we współpracy z Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Poznaniu zapraszają seniorów na spotkanie edukacyjne pod hasłem „Dzień Babci i Dziadka w Urzędzie”.

Spotkanie odbędzie się we wtorek, 21 stycznia, w godzinach od 10.00 do 13.30 w sali sesyjnej oraz antresoli Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu - al. Niepodległości 16/18.

Porady lekarskie, warsztaty i wykłady

Jak informuje Urząd Wojewódzki w Poznaniu, celem wydarzenia jest podniesienie świadomości osób starszych w zakresie ich bezpieczeństwa oraz zaprezentowanie dostępnych form wsparcia. Uczestnicy dowiedzą się, jak skutecznie chronić się przed oszustwami, przemocą, czy problemami zdrowotnymi.

reklama

W programie znajdą się wykłady edukacyjne, a także możliwość skorzystania z porad i warsztatów na stoiskach przygotowanych przez organizatorów i partnerów wydarzenia.

Co czeka na uczestników Dnia Babci i Dziadka w poznańskim urzędzie wojewódzkim?

Podczas spotkania seniorzy będą mogli odwiedzić stanowiska partnerów, gdzie uzyskają cenne informacje i praktyczne wskazówki:

  • Wielkopolska Izba Lekarska – porady lekarskie;
  • Narodowy Fundusz Zdrowia – analiza składu ciała z omówieniem pomiaru;
  • Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Poznaniu – pierwsza pomoc;
  • Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu – porady grzybowe, kleszcze, samobadanie piersi, pomiar tlenku węgla w wydychanym powietrzu;
  • Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu – profilaktyka pożarowa, informacje z zakresu bezpieczeństwa, czujki - jak reagować, jak montować, jak się ewakuować, symulator zagrożeń pożarowych (zagrożenia powstałe w domu jednorodzinnym);
  • Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu – porady z zakresu bezpieczeństwa seniorów, sprawdzanie uwagi i koordynacji wzrokowo - ruchowej przy pomocy aparatu Piórkowskiego;
  • Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu – zasady programu Senior+.

Chęć uczestnictwa można zgłaszać telefonicznie pod numerem: 61 656 80 00.

reklama

Źródło: Urząd Wojewódzki w Poznaniu

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo