Droga z Rogalina do Rogalinka zostanie rozbudowana. Jest ponad 9 mln zł z Unii Europejskiej

Opublikowano:
Autor: Paulina Horbacz-Hałas

Droga z Rogalina do Rogalinka zostanie rozbudowana. Jest ponad 9 mln zł z Unii Europejskiej - Zdjęcie główne
Autor: Canva

reklama
Udostępnij na:
Facebook
WiadomościDroga wojewódzka Rogalin - Rogalinek zostanie rozbudowana. Będzie nowa nawierzchnia, chodniki i ścieżki rowerowe. Inwestycja pochłonie ponad 13,5 mln zł.
reklama

Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu dostał ponad 9 mln zł unijnego dofinansowania na drugi etap rozbudowy drogi z Rogalina do Rogalinka. 

Dzięki temu, na odcinku około 2 kilometrów, droga - mająca status wojewódzkiej (nr 431) - zyska nową nawierznię, powstaną chodniki i ścieżki rowerowe. 

Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu planuje, że rozbudowa trasy zostanie zrealizowana w ciągu najbliższych dwóch lat.

Inwestycja poprawi bezpieczeństwo, a także komfort użytkowników drogi oraz zwiększy mobilność i spójność transportową regionu - informuje Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu.

Kwota dofinansowania to ponad 9 milionów złotych, a całkowity koszt planowanej inwestycji ma wynieść ponad 13,5 mln złotych. 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
logo