Reklama

Dożynki diecezjalne z Izabelą Trojanowską

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Dożynki diecezjalne z Izabelą Trojanowską  - Zdjęcie główne

foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Tegoroczne dożynki diecezjalne odbędą się w Skalmierzycach.

Tegoroczna diecezjalna uroczystość dziękczynna za zebrane plony przez rolników ogrodników i sadowników została połączona z dożynkami gminnymi i odbędzie się w Diecezjalnym Sanktuarium Matki Bożej Skalmierzyckiej w Skalmierzycach w niedzielę 5 września, w 55-tą rocznicę koronacji obrazu NMP.

O godz. 11.30 rozpocznie się spotkanie delegacji dekanalnych z biskupem kaliskim Damianem Brylem, przegląd i poświęcenie wieńców dożynkowych. W południe biskup przewodniczyć będzie dziękczynnej mszy świętej za tegoroczne zbiory. Później odbędzie się uroczysty obrzęd dożynkowy. Świętowanie zakończy koncert Izabeli Trojanowskiej (początek o 18.00). 

- Uprzejmie prosimy Księży Dziekanów o zorganizowanie delegacji dekanalnych (3 osoby) z wieńcem. Reprezentantom dekanatu winien towarzyszyć kapłan, którego imię i nazwisko należy przesłać mailowo do wiadomości Kurii do dnia 31 sierpnia - informuje biskup pomocniczy Łukasz Buzun. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy